ПАЛМЕР ДАНАС СТИЖЕ У БЕОГРАД: Специјални представник САД за Балкан и Вучић ће одржати незванични састанак
ЗАМЕНИК помоћника секретара и специјални представник за Балкан Метју Палмер допутоваће данас након посете Приштини у Београд, потврђено је у амбасади САД у Београду.

Фото: П. Милошевић
Према информацијама Палмером ће се данас незванично састати са председником Србије Александром Вучићем.
Специјални изасланик ЕУ за дијалог Мирослав Лајчак са председником Србије разговараће у четвртак после подне, а после сусрета са Лајчаком председник Вучић разговараће званично и са Палмером.
Према информацијама Танјуга, после појединачних разговора, председник Вучић, Лајчак и Палмер потом ће одржати заједнички састанак, после којег није предвиђено обраћање медијима.
Лајчак и Палмер су претходна два дана боравили у Приштини, а како је специјални изасланик ЕУ за дијалог изјавио сврха ове посете је припрема за први састанак премијера Куртија и председника Вучића на високом нивоу, који ће бити одржан за неколико дана у Бриселу.
Палмер је у Приштини поновио став да САД снажно подржавају дијалог између Косова и Србије који би требао да резултира постизањем коначног споразума и међусобним признањем и на заједничкој конференцији за новинаре са Мирославом Лајчаком, рекао да САД није страна у дијалогу, већ партнер који има за циљ унапређење односа две стране.
Палмер је у Приштини поручио и да би Заједница српских општина требало да се формира у складу са договором Београда и Приштине.
Наставак дијалога Београда и Приштине у Бриселу биће одржан како се очекује 15. јуна.
Препоручујемо

НОВОСТИ ИСТРАЖУЈУ: Спрема се притисак на Србију због КиМ - Харадинај тражи да се САД укључи у дијалог са Приштином!
31. 05. 2021. у 08:03 >> 14:24

ВУЧИЋ СЕ ХИТНО ОГЛАСИО ИЗ АВИОНА: Стигла ми је фантастична вест од Ђорђе Мелони (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се из авиона и рекао да му је стигла фантастична вест из Рима.
04. 04. 2025. у 12:49

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

ПРИЛАЗЕ МУ ЈЕДАН ПО ЈЕДАН: Јоца Амстердам из затвора стигао на сахрану Рутовића (ВИДЕО)
ДА СЕ опрости од Жељка Рутовића стигао је и Сретен Јоцић, познатији као Јоца Амстердам.
07. 04. 2025. у 13:36
Коментари (0)