ИСПОВЕСТ ШПИЈУНА: Британци признали да су тајно били у Сребреници, са Орићем ковали заверу против Срба

ОСИМ холандског извештаја о тајном учешћу британских САС јединица у Сребреници после ослобођења (или како они кажу "пада") тог града, постоји и сведочење једног од тих британских специјалаца за "Сандеј тајмс" из јула 2000. године.

ИСПОВЕСТ ШПИЈУНА: Британци признали да су тајно били у Сребреници, са Орићем ковали заверу против Срба

Фото: ЕПА/Депоситпхотос/илустрација

Према сведочењу британског специјалца из САС јединице, који је желео да остане анониман, па се у тексту користи псеудоним Ник Камерун, задатак њихове јединице је био да пошаље координате за НАТО напад на снаге Војске Републике Српске и да обавља друге шпијунске послове.

- Наш приоритет је био да сакупљамо информације - признаје Камерун.

У тексту Камерун оптужује УН да су дозволиле "масакр" у Сребреници ("УН су у потпуности издале те људе") и изражава своју бес због тога што нису извршиле нападе на српске положаје. 

- Није било ничега . Чекали смо и чекали - рекао је Камерон.

Камерун каже и да се састао са Насером Орићем, те признаје да га је бразилски посматрач из УН оптужио да прави заверу са муслиманима, на шта му је британски шпијун рекао да "ођ*бе".

Када је видео да су Срби ушли у Сребреницу и да НАТО неће реаговати, британски сасовац и шпијун каже да се запитао "Јеб*те, како да се извучем из овога?".

Камерун каже и да се састао са Насером Орићем, те признаје да га је бразилски посматрач из УН оптужио да прави заверу са муслиманима, на шта му је британски шпијун рекао да "ођ*бе".

Када је видео да су Срби ушли у Сребреницу и да НАТО неће реаговати, британски сасовац и шпијун каже да се запитао "Јеб*те, како да се извучем из овога?".

Осим што су муслимани у Сребреници редовно кршили резолуцији о Сребреници као демилитаризованој зони, сада је очигледно да су им у томе помагали, не само УН, већ и тајни британски специјалци.

Ипак, најважније питање је да ли су британски специјалци из САС јединица имали само ову функцију или су учестовали и у стрељању муслимана после ослобођења града.

- Шта су они иначе радили тамо, а не може да се окрије која је јединица стрељала на четири локације: Ораховац, Брањево, Дом културе Пилица и Корлук. А, за пету локацију се зна ту је било осам припадника десетог диверзанског одреда, један је ослобођен. Они су процесуирани. За ове четири локације никако не може да се открије ко је - каже председник СРС проф. др Војислав Шешељ.

О присуству британских САС јединица пише и "Гардијан", у тексту под насловом "Srebrenica: the search for a terrible truth goes on". 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

ДОНЕЛА ДРАСТИЧНУ ОДЛУКУ: Маја Беровић извадила силиконе - Сметало ми је, имала сам проблем