СВЕ ЈЕ УНАПРЕД НАПИСАНО: Сутра пресуда Ратку Младићу, Тома Фила не очекује правду - Хашки трибунал је антисрпски суд
АДВОКАТ Тома Фила и лидер радикала Војислав Шешељ нису оптимисти пред сутрашње изрицање правоснажне пресуде генералу Ратку Младићу у Хагу и сматрају да је пресуда унапред написана.

Тома Фила
- Мислим да је то антисрпски суд и да се никаква правда не може очекивати. Прилично сам песимистички расположен. Кад сам читао у Хагу и слушао сина генерала Младића, појавио ми се зрачак оптимизма, али нисам сигуран - рекао је Тома Фила.
Адвокат Тома Фила каже да новоизабрани судија за три месеца није могао ни да прочита списе предмета у поступку који траје више од 10 година, те да мисли да је пресуда унапред написана.
Председник СРС, Војислав Шешељ, такође није оптимиста.
- Нажалост, нисам оптимиста. Када би то био регуларан суд, легалан и легитиман, кад би судио по праву и правди, онда би Ратко Младић сигурно био ослобођен јер нема ни једног јединог доказа да је лично учествовао у неком злочину, на било који начин. Међутим, овај суд је политичког карактера. Он је средство у рукама Американаца и НАТО и преко Хашког трибунала западне силе се и даље обрачунавају са српским народом - рекао је лидер радикала.
Шешељ каже да судија није могао да се за три месеца упозна са предметом који има више хиљада страна и транскрипата и милион докумената.
Правоснажна пресуда некадашњем команданту Главног штаба Војске Републике Српске Ратку Младићу биће изречена сутра, саопштено је из тзв. Међународног механизма за кривичне судове.
Првостепеном пресудом тзв. Хашког трибунала, чији је рад наследио тзв. Механизам, Ратко Младић је у новембру 2017. године осуђен на доживотни затвор.+
Генерал Младић ће лично присуствовати изрицању пресуде
Препоручујемо

РАТКО МЛАДИЋ НИЈЕ ХТЕО ДА СЕ ПОКОРИ ХАГУ: Најмоћније изјаве генерала у судници (ВИДЕО)
07. 06. 2021. у 11:22

ДАРКО МЛАДИЋ ЗА "НОВОСТИ": Ако је по праву, мој Ратко ће на слободу
07. 06. 2021. у 08:00

АФРИКАНЦИ СУДЕ СРБИНУ: Ова хашка петорка ће изрећи правоснажну пресуду Ратку Младићу
06. 06. 2021. у 17:51

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)