"ЗАХВАЛАН САМ ВУЧИЋУ НА ПОДРШЦИ": Огласио се Јевгениј Примаков након састанка са председником Србије
НАДАМО се да ће на јесен у Србију доћи руководиоци највећих руских музеја, као што су Третјаковска галерија, Руски и Историјски музеј, изјавио је Јевгениј Примаков, руководилац Рошотрудничества, руске федералне агенције која се бави хуманитарном, научном, културном и образовном делатношћу.

Фото: Танјуг
Примакова је јуче примио председник Србије Александар Вучић, а унук бившег руског премијера каже да је сусрет био веома срдачан и да је тема разговора била култура, изражавајући захвалност председнику Србије на подрши њиховом раду.
Руководилац Рошотрудничества дао је највећи допринос организацији јучерашње руско-српске конференције у Београду, који се од 2004. одржава под покровитељством руског председника Владимира Путина.
Ово је и први пут да се заседање Међународног дискусионог клуба "Валдај" одржава изван границе Руске Федерације.
- Имамо неколико идеја за интензивирање културне сарадње, организацију различитих манифестација, изложби и гостовања из Русије. За све то имамо подршку председника Вучића и надамо се да ћемо ускоро моћи да планирамо конкретне активности - рекао је Примаков у интервјуу за Политику.
Препоручујемо

ВУЧИЋ ДЕЖУРНА ТЕМА У МИЛОВОМ ГЛАСИЛУ: Напали га и због најављене помоћи Никшићу
25. 06. 2021. у 07:53

ВАЖНА ВИДЕО КОНФЕРЕНЦИЈА! Заказана за 29. јун - Вучић саопштио детаље
24. 06. 2021. у 12:24

ВУЧИЋ О НАПАДИМА НА СРБИЈУ: Сваки пут кад постанемо јачи креће жигосање!
24. 06. 2021. у 12:06

ВУЧИЋ О ИЗЕТБЕГОВИЋУ: Када бих му одговорио подигла би се кука и мотика, али мене сукоби не занимају
24. 06. 2021. у 11:54 >> 12:11

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ЉУДИ, ШТА СЕ ОВО ДЕСИЛО? Ердоган ухватио Макронов средњи прст и - не пушта! Снимак руковања постао хит на друштвеним мрежама (ВИДЕО)
"ДИПЛОМАТСКИ" стисак.
19. 05. 2025. у 16:40 >> 16:48
Коментари (0)