ШЕШЕЉ О НОВОМ НАПАДУ НА СРБИЈУ: Неће бити успешни, заузели смо чврст став

Novosti online

02. 07. 2021. у 11:17

ПРЕДСЕДНИК СРС Војислав Шешељ рекао је да је пресуда Јовици Станишићу и Франку Симатовићу Френкију скандалозна.

ШЕШЕЉ О НОВОМ НАПАДУ НА СРБИЈУ: Неће бити успешни, заузели смо чврст став

Фото: Хепи ТВ принтскрин

- Пресуда је скандалозна што је сасвим у складу са природом Хашког трибунала. Претходна, ослобађајућа пресуда је била исправна. Она је донесена на истим принципима као и пресуда хрватским генералима Готовини и Маркачу и српском генералу Перишићу. Међутим, после тога је Хашки трибунал поново променио судску праксу и вратио се оној пракси претпостављене одговорности која је раније доследно примењивана. Дакле, промена је била потребна само да би се ослободили Анте Готовина и Младен Маркач, а онда се наставља по старом - рекао је Војислав Шешељ.

Фото: Принтскрин

Шешељ истиче да нема доказа о кривици Јовице Станишића и Франка Симатовића.

- Нема доказа о умешаности у догађаје који се третирају, а они на подручју Шамца нису заправо имали никаквих активности у току рата - објашњава председник СРС.

Лидер радикала каже да ће и ова пресуда, као и свака друга, бити искоришћена за нападе на Србију, али истиче да ти напади неће бити успешни.

- Србија сада има чврст став о Хашком трибуналу и неправди која се тамо спроводи - рекао је Војислав Шешељ.

Подсећамо, Јовица Станишић и Франко Симатовић Френки осуђени су у среду првостепеном пресудом Хашког трибунала на по 12 година затвора.

(Ало)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.

18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).

18. 05. 2025. у 09:54

Коментари (0)

ТРЕСЕ СЕ НА БОСФОРУ: Костић се ипак враћа у Серију А?