КООРДИНАЦИЈА АКТИВНОСТИ: Рикер - САД подржавају Лајчака и дијалог Београда и Приштине

02. 07. 2021. у 12:18

ВРШИЛАЦ дужности помоћника америчког државног секретара за питања Европе и Евроазије Филип Рикер изјавио је данас да САД подржавају специјалног изасланика за дијалог Београда и Приштине Мирослава Лајчака који, како каже, ради са његовим замеником Метјуом Палмером.

КООРДИНАЦИЈА АКТИВНОСТИ: Рикер - САД подржавају Лајчака и дијалог Београда и Приштине

Филип Рикер / Фото ЕПА

Рикер је у Охриду на Преспа форуму рекао да су Лајчак и Палмер заједно ишли у Приштину и Београд како би координисали активности.

 - Ми смо подстакли и Косово и Србију да наставе преговоре са озбиљношћу и хитношћу и поздрављамо разговоре који се обављају на високом нивоу", рекао је Рикер на панелу на којем учествују и председник Црне Горе Мило Ђукановић, словеначки председник Борут Пахор, Јоханес Хан…

Он је навео да су "две стране" јако удаљене, те да је дијалог начин да се премосте разлике.

Објашњава да Споразум о нормализацији доноси "нормално стање", а значи, како каже, узајамно признање што ће, према његовим речима, омогућити земљама да "ставе ствари у контекст" и крену ка просперитетнијем животу у будућности.

 - За то је потребна флексибилност, компромис и размишљање о будућности. Желимо више тога да видимо и уверен сам да би то желели и наши партнери из Европске уније - рекао је Рикер.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.

05. 03. 2026. у 13:12

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.

05. 03. 2026. у 12:54

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

УКРАЈИНА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Не може да верује шта јој је Запад урадио!