ПРЕМИЈЕРКА БРНАБИЋ: Наставак европских интеграција уз сарадњу земаља региона
ПРЕДСЕДНИЦА Владе Републике Србије Ана Брнабић поручила је да регион Западног Балкана треба да настави са европским интеграцијама, али и да фокус треба да стави на сарадњу која може да побољша квалитет живота грађана.
Ана Брнабић
Брнабић је на Преспа форуму у Охриду навела да је данашње укидање роминга једна од конкретних ствари од којих грађани имају користи, указавши на то да треба имати на уму и тешка политичка питања, као што је дијалог између Београда и Приштине, али да има и толико других ствари које могу да се ураде за грађане.
То дугујемо будућим генерацијама, поручила је Брнабић и додала да наставак свађе у региону никоме не доноси добро.
Брнабић је на панелу, чија је тема била синергија Европске уније и САД, поновила да је Србија земља која је опредељена за европске, али не и атлантске интеграције, додавши да се у томе разликује од осталих земаља, осим Босне и Херцеговине.
- Ми желимо да уђемо у Европску унију, али не у НАТО. Ми смо војно неутрална држава која има сјајне билатералне односе са САД у свим областима - нагласила је Брнабић.
Брнабић се осврнула и на констатацију албанског премијера Едија Раме да више није исфрустриран и депресиван због динамике европских интеграција, рекавши да нико више није исфрустриран и да то доноси неке нове ствари у погледу регионалне сарадње.
Према њеним речима, све земље морају да наставе да раде оно што треба у погледу наставка европског пута, али и да регионално сарађују, јер на то имају утицај.
Шта год да урадите своди се на то да свака држава чланица понаособ одлучује о томе да ли је остварен напредак и то постаје све комплекснији и компликованији процес из дана у дан, констатовала је Брнабић.
Према њеној оцени, више се не ради о европским вредностима, напретку у кључним областима и билатералним питањима, него о питањима "лингвистике и историје".
Препоручујемо
АНА БРНАБИЋ НА КОНФЕРЕНЦИЈИ ЕБРД: Брзи опоравак српске економије у 2021.
30. 06. 2021. у 12:42
АНИ БРНАБИЋ УРУЧЕНА ВИДОВДАНСКА НАГРАДА: Будућност се стиче напорним и преданим радом
28. 06. 2021. у 20:54
БРУТАЛАН НАПАД ИРАНА НА АМЕРИЧКИ РАТНИ БРОД: Погледајте како је то изгледало, одјекнула огромна експлозија (ВИДЕО)
ИРАН објавио снимак напада на амерички ратни брод у водама УАЕ.
11. 05. 2026. у 11:54
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
БРАЋО САВЕЗНИЦИ, ШТА ТО РАДИТЕ? Руси бесни, Путин упозорава: "И Украјина је хтела у ЕУ, видите шта јој се десило - боље одржите референдум"
"ПРАТИМО последице дешавања око Украјине. А где је то почело? Са тежњом Украјине да се придружи Европској унији."
10. 05. 2026. у 17:21 >> 17:33
Коментари (0)