ГОДФРИ УЗ ШЉИВОВИЦУ ПОРУЧИО: Србија данас нема бољег пријатеља од САД!
АМЕРИЧКИ амбасадор у Београду Ентони Годфри приредио је пријем поводом Дана независности САД, коме су пристуствовали председник Србије Александар Вучић, чланови Владе, црквени великодостојници, представници јавног живота и дипломатског кора.

Фото: Tanjug
- Данас када обележавамо 245 година од када су наши Очеви нације прогласили независност тринаест колонија од Уједниног Краљевства, веома смо поносни на специјалне везе с Великом Британијом а исто тако и на односе наше велике државе Охајо и Србије - поручио је амерички амбасадор у поздравном говору.
Годфри је захвалио свим угледним званицама из Србије који су вечерас дошли у амбасаду САД на обележавање овог важног датума за амерички народ и нагласио да се ове године обележава и 140 година дипломатских односа САД и Србије, а такође и 20 година успешног рада УСАИД-а у Србији.
Он је говорио и о историји америчко-српских односа и нагласио да су они увек били партнерски и пријатељски, изузев деведесетих година 20. века када су за кратко скренули са правог пута, и подсетио да су током историје српски имигранти попут Николе Тесле или Михаила Пупина, значајно допринели величини САД.
Такође је рекао и да су у последњих двадесет година ти односи доста напредовали и да се даље развијају и истакао да по њему Србија нема бољег пријатеља од САД.
Амерички амбасадор је нагласио да је ова година била изазовна за све, а поготову за САД, али да ће ова, како је рекао, 245 година млада демократија, изаћи из свега тога још јача.
Он је поручио и да Србију ове године очекују бројни изазови, али да је сигуран да ће они бити успешно превазиђени и уз помоћ његове земље, пошто је у интересу САД да Србија постане до краја напредна демократска држава.
Амабасадор је на крају свог говора у част 140 година српско-америчких односа које је почело, како је рекао, од уживања Американаца у укусним српским шљивама, наздравио уз чашицу шљивовице.
Препоручујемо

ВУЧИЋ СА ПАТРУШЕВИМ: Председник се састао са министром пољопривреде Руске Федерације
02. 07. 2021. у 09:42

КРИВОКАПИЋЕВЕ ЋЕРКЕ БЕЗБЕДНЕ: Александар Вучић одбацио наводе из Подгорице
01. 07. 2021. у 19:00

ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Тај потез би могао довести до трећег светског рата
СЕКРЕТАР Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу упозорио је да би увођење мировњака на историјске територије Русије могло довести до трећег светског рата.
24. 04. 2025. у 19:46

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

НИ ЛАУШ НИЈЕ ПРИМЕТИО ДО КРАЈА СНИМАЊА: Најлуђа грешка из "Боја на Косову"
ЛАУШЕВИЋ је о снимању филма "Бој на Косову" писао у књизи "Година прође, дан никад".
28. 04. 2025. у 10:32
Коментари (3)