ГРАЂАНИ СЕ ОПУСТИЛИ: Бекић - Успорена имунизација, апел да се млади вакцинишу
ДНЕВНО се на вакциналном пункту Београдски сајам вакцинише од 500 до 800 грађана, а због мањка интересовања вакцинација је само у Хали 11 до 8 до 16 сати.

Фото П. Милошевић
Директор пункта за вакцинацију Београдски сајам Зоран Бекић, који је и директор Дома здравља Савски венац, за Уранак ТВ К1 оценио је да су се грађани опустили јер мисле да су проблеми са ковидом готови.
- У Србији је у до јуче 45 посто грађана вакцинисаних првом дозом, а 43 посто примилио је другу дозу. Мали размак између процената је доказ да је вакцинација успорена. Зато смо затворили халу 3, коју ћемо у случају потребе поново отворити - објаснио је он.
Додао је да је корона је изузетно подмукао противник, истакао да се епидемиолошка ситуација у Србији и Европи смирује, али да се делта сој јако брзо шири.
- Корона не мирује. Апелујем на младу популацију да се што пре вакцинише. Борба против делта соја се води овог лета, а не у октобру и новембру. Сада можем да учинимо много, и треба то да урадимо - рекао је он.
У Србији се вакцинишу и држављаних Босне и Херцеговине и Северне Македоније а Бекић каже да је код њих интересовање веће него код наших грађана.
Препоручујемо

ДВОЦИФРЕН БРОЈ ЗАРАЖЕНИХ ОПОМИЊЕ: Ново радно време ковид амбуланте у Врању
05. 07. 2021. у 09:25

АКВА-ПАРК У СРЦУ ТАМНАВЕ: Комплекс на два и по хектара за 4.000 посетилаца
03. 07. 2021. у 09:23

ЗА ПОЧЕТАК ПО 4.000 ДОЛАРА: Пет стартап фирми из Параћина добило донацију из Норвешке
03. 07. 2021. у 08:33

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита
СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.
27. 06. 2025. у 16:50
Коментари (0)