ЦИЉ ДА НЕ БУДЕ БОЈКОТА ИЗБОРА: Дачић најавио нову рунду преговора са европарламентарцима за септембар
СЛЕДЕЋИ састанак са европарламентарцима биће одржан 17. и 18. септембра, а на основу свега што је на другој рунди међустраначког дијалога речено, биће припремљен предлог мера, рекао је јуче председник Скупштине Србије Ивица Дачић.

Фото Танјуг
Он је на конференцији за медије појаснио да би предлоге мера учесници требало да расправе до 1. септембра и да дотад доставе своје примедбе. Такође је позвао и све остале странке које то желе да доставе своје предлоге и помогну у писању закључака.
- Важно је да предлози буду реалистични, прихватљиви, оствариви и одрживи и уколико се тако будемо понашали, мислим да ћемо остварити главни задатак да сви изађу на изборе, да се тиме не пружа никоме алиби да баца љагу на Србију и да тиме доводи у питање све резултате које смо остварили у протеклим годинама - рекао је Дачић.
Европска посланица Тања Фајон истакла је да је током дводневног састанка била добра и охрабрујућа атмосфера, да су разговори били искрени и конструктивни и да је циљ посредника да се побољшају услови за изборе, те да се да подршка Србији на европском путу. Навела је да је била дуга расправа око слободе медија и да је то сигурно велики изазов, али је истакла да је било и пуно конкретних предлога и да ће се направити такав документ који ће допринети том циљу.
Фајонова је казала да је важно бити што више реалистичан и додала да сви треба да знају да су европосланици велики пријатељи Србије и да им је важно да земља напредује ка ЕУ:
- Зато желимо да створимо услове да све политичке партије изађу на биралишта и да грађани имају поштене изборе.
Европосланик Владимир Билчик изразио је наду да неће бити бојкота избора, наводећи да помака у разговорима има:
- Имали смо отворене, искрене, али заиста конструктивне разговоре, успели смо да се сложимо око заједничких закључака.
Билчик је додао да су посредници имали и конструктиван разговор са председником Србије Александром Вучићем, што говори о томе колико је дијалог важан за европску перспективу и у том смислу очекује и да ће бити добрих резултата. Истакао је да су разговори у интересу свих политичара и снага у Србији, а крајње решење је у њиховим рукама, те да је њихов циљ да помогну да ствари крену напред.
НИЈЕ ПРОБЛЕМ
БИВШИ европски посланик Кнут Флекенштајн оценио је да постојање два паралелна међустраначка дијалога не представља проблем, јер се разговара о истим питањима.
Препоручујемо

"РЕЦИТЕ МИ..." Трамп се нагнуо ка Порошенку, па му поставио питање које га је оставило у чуду
АМЕРИЧКИ лидер Доналд Трамп је током свог првог председничког мандата питао бившег украјинског лидера Петра Порошенка о томе да ли је Крим Русија.
13. 04. 2025. у 15:45

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ПРАВАЦ БЕОГРАД: Хрватски певач после хапшења стигао у Србију - Миле Кекин дошао дан после скандала
МИЛЕ Кекин је ухапшен у петак ујутру, а после испитивања у УСКОК-у пуштен је на слободу, након што је изнео своју одбрану.
12. 04. 2025. у 20:23
Коментари (0)