БРНАБИЋ О ПОТОЧАРИМА: "Не би ишла тамо док се не приведу правди сви који су тамо напали Вучића"

Новости онлине

11. 07. 2021. у 13:47

ПРЕМИЈЕРКА Србије Ана Брнабић је изјавила и да не би ишла у Поточаре на обележавање годишњице злочина у Сребреници све док се не приведу правди они који су пре шест година напали тадашњег премијера Александра Вучића, када је у име Србије отишао да се поклони жртвама.

БРНАБИЋ О ПОТОЧАРИМА: Не би ишла тамо док се не приведу правди сви који су тамо напали Вучића

Фото: Танјуг/Сава Радовановић

Брнабићева је истакла да изражава дубоко жаљење због тог ужасног злочина и да нема проблем са тим да покаже жаљење и пијетет према жртвама, али да је скандалозно то што нико није одговарао за напад на живот званичника неке друге државе.

Како каже, у Владу Србије није ни стигао позив за то обележавање, а нису ни размишљали да иду без позива, управо због тога што је показана незаинтересованост за решавање случаја напада на Вучића.

"То је ужасан злочин и немам проблем да покажем жаљење и пијетет жртвама, али док се не приведе правди свако ко је учествовао у нападу на председника, тада премијера, када је отишао да се поклони жртвама, не видим да је нама званичницама тамо место", казала је Брнабићева.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.

05. 03. 2026. у 13:12

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.

05. 03. 2026. у 12:54

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (21)

ЗДРАВА ХРАНА СВАКОГ ДАНА: МАXИ платформа посвећена здравој исхрани