ЗАХАРОВА ОДБРУСИЛА НЕМАЧКОЈ ЗБОГ КОСОВА: Зашто наоружаве лажну државу у којој је "широко распрострањен организовани криминал“?
ПРЕДСТАВНИЦА Министарства иностраних послова Русије Марија Захарова указала је на контрадикторне акције Немачке на Косову: док МИП ове земље упозорава да се више стотина хиљада јединица лаког оружја налази у рукама приватних лица, немачки произвођачи оружја испоручују тамо велике партије наоружања.

Фото: ЕПА
- Новинари немачког листа Neues Deutschland пронашли су знаке лаког раздвајања личности у сопственој власти - написала је Захарова на телеграм - каналу.
По њеним подацима, на сајту МИП Немачке, у делу препорука за посете страних држава, о (тзв.) Косову је написано: „Широко распрострањен организовани криминал. На Косову се у приватним рукама налази више стотина хиљада јединица нелегалног лаког оружја. Фактори који ограничавају њихову употребу су ниски".
- Апсолутно поштен опис ситуације у криминалном региону који неки називају „земљом могућности“, а други – „црном рупом“. То се често дешава, када се уз помоћ западних покровитеља намерно и са циљем.
- Без било какве правне основе, суверена држава подвргава насилном цепању - нагласила је Захарова.
- У том контексту, у медијима је процурило писмо произвођача наоружања „Хеклер и Кох“ и Федералног савета безбедности Немачке о плановима да се покрајини Косову испоручи још једна партија аутоматског оружја у вредности од преко пола милиона евра. Понављам: „још једна“, што значи да ово није прва (испорука оружја) - закључила је портпаролка МИП-а.
(Спутњик)

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)