ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА ЛАЖНУ ДРЖАВУ! Мицотакис потврдио Вулину - Грчка неће признати тзв. Косово
МИНИСТАР унутрашњих послова Александар Вулин разговарао је у Атини са председником Владе Републике Грчке Киријакосом Мицотакисом, који му је још једном потврдио да се позиција Грчке по питању непризнавања такозване државе Косово неће мењати.

Фото: ЕПА
Министар Вулин је рекао да је посебно захвалан председнику Владе Мицотакису на томе што му је још једном потврдио да се његова позиција и позиција Владе Грчке по питању признавања такозване лажне државе Косово неће мењати
- Грчка неће признати (тзв.) Косово, Грчка ће остати на позицијама међународног права и чврсте подршке Републици Србији. Захвалан сам председнику Мицотакису на таквом ставу и захвалан што ће се политика Грчке наставити у правцу најбољих могућих односа са Србијом - рекао је министар Вулин после састанка.
Министар Вулин, који је од 2017. и председник српског дела Мешовитог комитета са Републиком Грчком, истакао је да помоћ коју је председник Републике Србије Александар Вучић у име српског народа упутио братском грчком народу и Грчкој наилази на велику и искрену захвалност.
- Помоћ Србије се овде цени, препознаје и председник Владе Мицотакис је још једном у име грчког народа и грчке Владе изразио своју велику захвалност, али је и рекао да се од Срба помоћ увек очекује, јер је очекујете од оних са којима сте најближи и са којима делите не само религију и географски простор већ и исте вредности - навео је српски министар полиције.
Истакао је да му је било велико задовољство што је у име председника Вучића и српског народа могао да пренесе изразе солидарности и покаже колико смо спремни и способни да помогнемо свима којима је помоћ потребна.
Министар је рекао да је председник Владе Грчке Мицотакис изразио жељу да посети Србију и додао да се нада да ће се то догодити на зиму и да Србија воли да дочекује своје пријатеље.
Грчки премијер Мицотакис најтоплије је захвалио српском народу и председнику Републике Србије Александру Вучићу на подршци коју је наша земља пружила грчком народу у борби са ватреном стихијом.
(РТС)

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

"ОЛ СТАР" СЕ МЕЊА ИЗ КОРЕНА, Никола Јокић ће добити прилику да заблиста као никада! (ВИДЕО)
НБА лига је донела одлуку да из корена промени формат "ол-стар" меча, потврдио је комесар лиге Адам Силвер.
04. 06. 2025. у 21:50

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (1)