ТУЖИЛАШТВО О СЛУЧАЈУ "ПАЛМА": Нема доказа да је било подвођења жена у Јагодини
ВИШЕ јавно тужилаштво у Краљеву утврдило је да за сада нема основа сумње и доказа за покретање кривичног поступка, због наводног подвођења жена у Јагодини, за које је у априлу челнике тог града јавно оптужила председница Странке слободе и правде Мариника Тепић.
Фото П. Милошевић
У саопштењу овог тужилаштва, које је достављено Танјугу, прецизира се да у предмету формираном поводом навода Тепићеве на конференцији за новинаре од 19. априла - да су у претходном периоду више женских особа биле жртве подвођења од стране службених лица Градске управе Јагодина и да су поједини политичари из Јагодине и Београда користили сексуалне услуге тих жена, након извршених провера преко МУП-а, за сада нема места покретању кривичног поступка поводом тих догађаја, односно да за сада нема доказа на основу којих би се покренуо поступак.
У том смислу сачињена је одговарајућа јавнотужилачка одлука, напомиње се у саопштењу.
Тужилаштво подсећа да су у току провера, прикупљена обавештења од 30 грађана на које је Тепић указала у својим изјавама датим у тужилаштву и пред органима гоњења, а за које се сматрало да имају непосредна сазнања о кривичном делу и учиниоцима или да су користили сексуалне услуге наведених женских особа, односно да су учествовала у њиховом подвођењу.
Ти грађани су негирали да имају било каква сазнања и било какву везу са тим догађајем, напомиње тужилаштво.
- С озбиром на наведено ово тужилаштво приликом прикупљања потребних обавештења није утврдило постојање основа сумње и доказе за покретање кривичног поступка против било ког лица, за било које кривично, за које се гоњење предузима по службеној дужности или на основу чега би предузело друге доказне радње - напомиње се у саопштењу.
Такође се указује да ова одлука нема својство пресуђенне ствари и да сваки грађанин, укључујући лица која су евентуално жртве подвођења у Јагодини, могу поднети јавном тужилаштву кривичну пријаву против одређених лица, за одређено кривично, дело уз навођење доказа који су им познати, а везани за конкретни кривично правни догађај.
Више јавно тужилаштво у Краљеву преузело је случај Тепић - Марковић од Вишег јавног тужилаштва у Јагодини, по одлуци Апелационог јавног тужилаштва у Крагујевцу.
Ову одлуку Апелационо тужилаштво је донело, одлучујући по предлогу за супституцију Вишег јавног тужилаштва у Јагодини, које је формирало овај предмет на основу медијских извештаја а потом наложило полицији да прикупи сва потребна обавештења ради доношења јавно-тужилачке одлуке.
Препоручујемо
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)
ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.
12. 05. 2026. у 14:48
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09