ПРЕМИЈЕРКА БРНАБИЋ: Подршка Данске у спровођењу реформи и евроинтеграцијама од великог значаја
ПРЕДСЕДНИЦА Владе Републике Србије Ана Брнабић оценила је у разговору са министром спољних послова Краљевине Данске Јепеом Кофодом да је подршка ове државе европским интеграцијама изузетно важна за Србију и да се заснива на истом принципијелном ставу да је кључ реформи у изградњи бољег друштва и побољшању живота грађана, а тек онда у самом приступном процесу.

Фото: Танјуг/Влада Републике Србије/Слободан Миљевић
Брнабић је, говорећи о области владавине права и реформи правосуђа, као једном од основних захтева у приступном процесу, изложила резултате које је Влада Србије остварила у овим областима у претходном периоду.
Брнабић је оценила да би отварање предвиђених кластера крајем године била и недвосмислена потврда напретка у овој важној области и сигнал Србији да напредује у процесу приступања Унији.
Брнабић је навела пример данске компаније "Грундфос" која запошљава преко хиљаду радника и развија свој посао у Инђији и истакла да је Србија отворено и стабилно тржиште за све који желе да улажу и отварају нова радна места, и да многе стране компаније то препознају и вреднују на прави начин.
Брнабић и Кофод су изразили уверење да ће политички дијалог и посете званичника на највишем нивоу допринети и интензивнијој сарадњи и партнерству и у другим областима у интересу наших држава.
Препоручујемо

БРНАБИЋ НА САСТАНКУ СА ЧАВУШОГЛУОМ: Односи Србије и Турске на изузетно високом нивоу
31. 08. 2021. у 17:04

ОТКРИВЕНА ГЛАВНА ТЕМА СЕДНИЦЕ: Премијерка се огласила уочи Кризног штаба
24. 08. 2021. у 09:48 >> 10:06

ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Тај потез би могао довести до трећег светског рата
СЕКРЕТАР Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу упозорио је да би увођење мировњака на историјске територије Русије могло довести до трећег светског рата.
24. 04. 2025. у 19:46

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

НИ ЛАУШ НИЈЕ ПРИМЕТИО ДО КРАЈА СНИМАЊА: Најлуђа грешка из "Боја на Косову"
ЛАУШЕВИЋ је о снимању филма "Бој на Косову" писао у књизи "Година прође, дан никад".
28. 04. 2025. у 10:32
Коментари (0)