АМБАСДОР ГОДФРИ: Сада морамо да се фокусирамо на трајно решење
АМЕРИЧКИ амбасадор у Србији Ентони Годфри изразио је данас задовољство због примене договора Београда и Приштине, постигнутог у Бриселу уз посредство ЕУ, и поручио да је сада потребно усредсредити се на трајно решење.
Фото: Tanjug
- Драго ми је да видим верну примену компромиса договореног у Бриселу. Слобода кретања и трговања су темељ регионалне интеграције и економског просперитета. Сада морамо да се фокусирамо на трајно решење, поручио је Годфри на Твитеру.
Повлачењем припадника такозваних специјалних јединица РОСУ и распоређивањем припадника мисије Кфора, као и уклањањем физичких баријера са административних прелаза Јариње и Брњак, завршена је прва фаза спровођења споразума у вези са регистарским ознакама, који је постигнут у Бриселу 30. септембра.
Препоручујемо
МАЛО СМО БОЉЕ ОДИГРАЛИ: Вучић о повлачењу припадника јединице РОСУ са Јариња и Брњака
02. 10. 2021. у 21:14
"СРБИЈА, СРБИЈА": Погледајте како су Срби испратили припаднике Росу са Брњака (ВИДЕО)
02. 10. 2021. у 16:24
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска
РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.
14. 11. 2025. у 16:54
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (3)