ЧЕСТИТАМ ГРАЂАНИМА СРБИЈЕ: Вучић - Делом смо предупредили енергетску кризу

Новости онлајн

02. 10. 2021. у 21:45

КАДА је реч о теми коју је данас покренуо - енергетској кризи, Вучић каже да је Србија делом ову кризу предупредила са пуштањем гаса, на шта је поносан.

ЧЕСТИТАМ ГРАЂАНИМА СРБИЈЕ: Вучић - Делом смо предупредили енергетску кризу

Фото: Принтскрин/Пинк

- Изградили смо гасовод, постали смо транзитна земља и честитам грађанима Србије на томе. Купујемо данас гас, на берзи је цена четири пута већа, ми срећом имамо нафтну формулу за цену гаса. Предстоје нам тешки преговори са Русима око цене гаса. Молићу Путина и Лаврова око тога. Због карбон такси отишла је цена струје у небеса - рекао је Вучић.

- Ускоро ћемо претећи Бугаре  по просечној плати, а код нас је цена струје и даље најмања у целој Европи - додао је председник.

- Имамо довољно струје и срећом нисам пристао на уцене да угасимо Костолац, Колубару. Морамо да пронађемо начин да сачувамо гас, струју, да направимо 15-годишњи уговор са Русима и да видимо каве ћемо обновљиве изворе да имамо - каже Вучић.

Запратите Нпортал на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (5)

ОВО ЋЕ ИЗАЗВАТИ МНОГЕ РЕАКЦИЈЕ: Ево шта су делије ноћас урадиле поводом дешавања у Црној Гори (ФОТО)