ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ САОПШТИО ДОБРЕ ВЕСТИ: "Преговарамо о набавци новог лека против короне"

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас у Дубаију, након састанка са престолонаследником, принцом шеиком Мухамедом бин Заједном Ал Нахјаном, да верује да смо близу тога да добијемо врло добре лекове за коронавирус.

ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ САОПШТИО ДОБРЕ ВЕСТИ: Преговарамо о набавци новог лека против короне

Фото: Принтскрин/ТВ Пинк

Вучић је, у изјави за ТВ Пинк, казао да је борба против короне била једна од тема разговора које је имао са шеиком Мухамедом, и казао да су Уједињени Арапски Емирати (УАЕ) наручили прве мале количине ових лекова који су веома скупи.

- Ради се о иновативним новим лековима, који могу добро да заштите од короне. Ми разговарамо и са Фајзером око таблета које су скупе. Живот је најскупљи и најважнији - подвукао је он.

Вучић је рекао да је ужасно скупо лечење оболелих од корона који доспеју на интензивну негу.

- Ужасно су високи трошкови када имате неког месец дана на интензивној нези, где, код нас, дан кошта више од 1.000 евра - објаснио је он.

Вучић је рекао да је велика част што је шеик Мухамед прво посетио павиљон Србије на "Експо 2020".

- То је велика част. Имамо леп павиљон, који је први дан посетило 5.200 људи, а јуче 5.300. Србија је на њему представљена на нови начин кроз дигиталне технологије, а младићи који су то учинили, урадили су то на фантастичан начин. Шеик Мухамед је кроз ВР наочаре могао да погледа лепоте Србије - додао је он.

Вучић је казао да су млади који су урадили виртуелну презентацију Србије већ присутни у УАЕ где настављају да шире своје послове.

Пренео је да је имао састанак и ручак са шејком Мухамедом са којим увек има много тема о којима разговара- од глобалних политичких.

- Ми смо по броју становника сличне земље, а и обе се налазимо у тешком региону. Од њега могу много тога да научим. Њима су САД први савезник, а држе добре односе са Кином и Русијом - објаснио је он.

Пренео је да је разговарао и о Београду на води, начину како додатно да тај пројекат презентујемо, и маркетиншки још боље приближимо пре свега странцима, због имиџа града.

Било је, додаје, речи и о сарадњи од пољопривреде до војнотехничке.

Указао је да су важни лични односи, посебно када је реч о политичарима који предводе суверене земље, што је овде случај.

Најавио је да за који дан путује у Словенију на Самит ЕУ и Западног Балкана, где ће бити немачка канцеларка Ангела Меркел и француски председник Емануел Макрон.

- Не увек лаки састанци су пред нама. Они неће позвати Милорада Додика на састанак већ неког другог члана Председништва", додао је он.
 

Запратите Нпортал на Фејсбуку.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (7)

РЕМИ ПО МЕРИ! Јапан и Шведска поделили бодове и отишли у нокаут фазу Светског првенства!