"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Шта је предложено и договорено на дијалогу власти и опозиције - избори 3. априла, кампања по новим правилима

С. С. Р.

23. 10. 2021. у 13:00

САСТАНАК о изборним условима који се води између партија власти и опозиције без присуства странаца који је данас одржан у Скупштини Србије, уз присуство председника Александра Вучића, завршен је договором да се размотри предлог споразума и уколико се сви сагласе, он званично и потпише следеће недеље.

НОВОСТИ САЗНАЈУ: Шта је предложено и договорено на дијалогу власти и опозиције  - избори 3. априла, кампања по новим правилима

Фото: Танјуг/Тара Радовановић

Како сазнају "Новости" теме разговора нису били само изборни услови, већ и Косово и Метохија као и Република Српска и притисци које ћемо имати у наредном периоду везани за ова национална питања.

Фото: Танјуг/Тара Радовановић

Такође, предложено је да опозиција има сталне представнике у бирачким одборима на изборним местима и да се уведе такозвани “изазов” што подразумева да се може тражити провера резултата са одређених бирачких места, насумичним избором.

Фото: Танјуг/Тара Радовановић

На ранијим рундама преговора је усаглашено да се новац за кампању дели на другачији начин – 30 одсто ће партије добијати пре гласања, а 70 одсто после, а на основу добијених мандата. Сада је тај однос 20 према 80 процената. Такође, број потребних потписа за излазак на изборе мањинских странака је смањен са 10.000 на 5.000 потписа. Договорено је и да "функционерске кампање" нема седам дана пре гласања. То значи да кандидати за председника и посланике не смеју да учествују у свечаностима почетка или завршетка инфраструктурних радова. Договор је и да ванпарламентарне странке добију места у сталном саставу Републичке изборне комисије.

Фото: Танјуг/Тара Радовановић

Иначе, у споразуму нема тог предлога, али се помињало да се може десити да се од јавних сервиса тражи да део простора за политички маркетинг уступе и бесплатно.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

БОНУС ВИДЕО:

СНС ОБЕЛЕЖАВА 13. РОЂЕНДАН: Садња дрвећа код Парка пријатељства на Ушћу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ СТИЖЕ У МОСКВУ Цео разговор Путина и патријарха Порфирија: Обојена револуција у Србији мора бити побеђена

"ВУЧИЋ СТИЖЕ У МОСКВУ" Цео разговор Путина и патријарха Порфирија: Обојена револуција у Србији мора бити побеђена

У Москви је одржан значајан састанак између председника Руске Федерације Владимира Путина, Патријарха московског и целе Русије Кирила, патријарха Порфирија и митрополита бачког Иринеја Буловића. Састанак је протекао у атмосфери међусобног поверења и историјског пријатељства, уз снажно истицање заједничких вредности и потреба за духовним јединством православних народа.

23. 04. 2025. у 08:00 >> 10:39

Коментари (16)

АЛТА банка наставља акцију инклузије и племенитости: Поклони за малишане у Центру за социјални рад у Шапцу