ЗВАНИЧНО: Марко Ђурић постао први амбасадор Србије у Суринаму
АМБАСАДОР Марко Ђурић званично је постао први изванредни и опуномоћени амбасадор Србије у Републици Суринам на нерезиденцијалној основи.

Фото Танјуг
Свечана церемонија предаје акредитивних писама председнику Чану Сантохију одржана је у председничкој палати у Парамарибу.
У разговору са Сантохијем, Ђурић је поновио захвалност Србије на ставу о поштовању територијалног интегритета и суверенитета наше земље, као и на подршци коју нам Суринам пружа у међународним организацијама.
- Србију и Суринам већ деценијама повезују универзалне вредности очувања мира, стабилности и поштовања међународног права. Нашу географску удаљеност превазилазимо континуитетом у билатералном дијалогу, јачањем сарадње наших институција и повезивањем наших народа - рекао је Ђурић.
Он је додао да га посебно радује чињеница да најважнију спону пријатељства са Србијом представљају управо млади људи, који се сваке године у све већем броју интересују и пријављују за студирање у нашој земљи учешћем у програму „Свет у Србији“.
- Верујем да је сјајна будућност пред односима Србије и Суринама који су данас подигнути на нови, виши ниво - закључио је Ђурић.
Он је председнику Сантохију пренео и личне поздраве председника Александра Вучића, као и позив да у наредном периоду посети Србију.
Ђурић је имао одвојени састанак са министром спољних послова, међународног пословања и сарадње Албертом Рамдином, са којим је разговарао о проширењу сарадње двају министарстава, а посебно двеју дипломатских академија кроз студијске боравке и програме стручне праксе.
БОНУС ВИДЕО: ПРОЦУРИО СНИМАК СА ЦЕТИЊА - Мило и Чанак хаос на Цетињу организовали уз чивас и пиво
Препоручујемо

ПРВИ АМБАСАДОР СРБИЈЕ У АНТИГВИ И БАРБУДИ: Марко Ђурић предао акредитивна писма
02. 11. 2021. у 20:36

ПОЛИТИЧКА ПРЕСУДА ГОСПОДИНУ 619: Писмо Марка Ђурића о Драгану Ђиласу
30. 10. 2021. у 15:41

МАРИНА АБРАМОВИЋ О МЕДАЉИ: Нисам очекивала да ћу је добити док сам жива
28. 10. 2021. у 11:10

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте
ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.
30. 09. 2025. у 20:58

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)