АМБАСАДОР ЂУРИЋ: Група пријатеља Србије у Конгресу САД расте из дана у дан
АМБАСАДОР Србије у Вашингтону Марко Ђурић изјавио је данас да група пријатеља Србије у Конгресу САД расте из дана у дан.

Фото: Принтскрин
- То ћемо имати прилику да видимо до краја године када ће конгресно писмо подршке Србији подржати неупоредиво више чланова Конгреса него што је подржало писма у којима се афирмишу поједине позиције Приштине или појединих бизнисмена из Београда. Ми нећемо да лобирамо против било кога, лобираћемо за Србију - рекао је Ђурић гостујући у Дневнику РТС.
Сматра да је веома важно да и од изабране законодавне гране власти САД, америчка администрација, бизнис и најшира јавност добију поруку да је сарадња са Србијом у интересу Америке.
- Поред тога, Србија своју политичку и дипломатску инфраструктуру у САД снажи. Уз подршку председника Вучића и Владе Србија ће ускоро добити и нову зграду амбасаде у Вашингтону. Након распада бивше Југославије тамо се није достојно ни вијорила наша застава. Број чланова нашег кокуса је значајно увећан. Српска дијаспора се организује и увезује, говоримо о стотинама хиљада Американаца српског порекла - напомиње Ђурић .
Успех Србије последњих неколико година је, како каже, најбољи начин да представимо Србију у другачијем светлу од оног како смо представљани деведесетих.
- На томе марљиво радимо, председник Вучић је уложио огроман труд да са појединим америчким лидерима гради добар лични однос. Визија је да Србија за неколико година, и међу републиканцима и демократама, радимо са обе стране, ојачамо односе и да за пет година имамо поуздане пријатеље на кључним позицијама у администрацији САД - наводи амбасадор Србије у САД.
Ђурић је рекао да Србија улаже велики труд да унапреди односе са САД.
- Делим мишљење мојих колега Годфрија и Ескобара да су наши односи у успону. Ако погледате сарадњу у области економије, где имамо више од четири милијарде америчких инвестиција и годишњи обрт између наше две земље расте, то иде у добром смеру, када је реч о економији. Србија данас има неупоредиво веће потенцијале за сарадњу са Америком - истакао је амбасадор Србије у САД.
Рекао је да и "највећи скептици ставе прст на чело" када им кажете да долазите из земље која је "две године узастопно прва по расту у Европи, која је успела да среди своје финансије".
- Неки имају наслеђену негативну слику, али има и прагматичних људи, оријентисаних ка резултатима. Разговарамо и са једнима и са другима - рекао је Ђурић.
БОНУС ВИДЕО: ВИЈОРИ СЕ СРПСКА ЗАСТАВА: Спот о везама Србије и САД свака 3 минута на Тајмс скверу

МОНСТРУОЗНО! Овај хоће да влада Србијом! Жене му криве кад их неко силује или пребије!
ВУК Нектаријевић, студент блокадер са Машинског факултета у Београду, који је тобож бициклом ишао у Стразбур, има у најмању руку проблематичне ставове.
20. 04. 2025. у 14:35

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (0)