БРИСЕЛ НЕМА МОРАЛНО ПРАВО ДА НАРЕЂУЈЕ СРБИЈИ: Вулин поручио - "Нису у стању да кажу Хрватској да се мане усташтва"

Новости онлине

13. 11. 2021. у 07:44

МИНИСТАР унутрашњих послова Александар Вулин изјавио је синоћ да Европска унија нема морално право да Србији одређује како ће живети и шта радити, када није у стању да каже Хрватској да се мане усташтва као званичне политике.

БРИСЕЛ НЕМА МОРАЛНО ПРАВО ДА НАРЕЂУЈЕ СРБИЈИ: Вулин поручио - Нису у стању да кажу Хрватској да се мане усташтва

Novosti

Министар је истакао да је занимљиво да је Хашки трибунал пресудио да је Хрватска извршила агресију на Босну и Херцеговину, не Србија коју никада није поменуо у том контексту.

- Европским званичницима када имам прилику да разговарам са њима увек кажем, ако ви мислите да је пут Србије до Европске уније посут нашим признавањем туђих грехова као својих, онда сте гадно погрешили. Ми треба да признамо да Олуја јесте злочин али да га нико није извршио, да прихватимо да јесте одред Ел Муџахедин клао, али нико није крив за то клање. Ми треба да прихватимо да је Србија крива за рат у коме није учествовала, треба да прихватимо да су 250.000 Срба протераних у Олуји економске избеглице. Ми треба да прихватимо да су Јуре Францетић и Миле Будак легитимни, а да ми треба да се извињавамо за наше само постојање - рекао је министар Вулин.

Министар Вулин је истакао да је председник Србије Александар Вучић неко ко апсолутно верује у мир и да он сматра да председник нема искрене саговорнике са друге стране.

- Не мислим да Европска унија има морално право да нам одређује како ћемо живети и шта ћемо радити, када није у стању Хрватској да каже да се мане усташтва - нагласио је министар Вулин.

Истакавши да поштује сваку жртву, ма које националности била, бошњачку, хрватску, српску, министар Вулин је упитао када Наташа Кандић планира да дође у Братунац, да се поклони српским жртвама заједно са Бакиром Изетбеговићем.

БОНУС ВИДЕО: Живела Србија! ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА У СЛИКАМА

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)

БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)

ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.

12. 05. 2026. у 14:48

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (5)

РУСИЈА ГРМИ У САВЕТУ БЕЗБЕДНОСТИ: Ако се стање Ратка Младића погорша, искључиви кривац биће Хаг