ВУЧИЋ СЕ САСТАО СА ЛАЈЧАКОМ: Разговарали о наставку дијалога Београда и Приштине
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић састао се данас у Београду са специјалним представником Европске уније за дијалог Београда и Приштине и друга регионална питања Западног Балкана Мирославом Лајчаком.
Фото: Танјуг
Вучић и Лајчак састали су се у згради Председништва на Андрићевом венцу.
Лајчакова посета Београду, а затим и Приштини, долази након дебате Савета ЕУ о дијалогу, али и након још једне неуспешне рунде разговора Београда и Приштине у Бриселу.
Како је Танјугу речено у Бриселу, Лајчак ће покушати да процени могућности за напредак у дијалогу и сврсисходан састанак Вучића и премијера привремених приштинских институција Аљбина Куртија до краја ове године и пренети поруку шта ЕУ и земље чланице очекују од наставка разговора о нормализацији односа две стране.
Лајчак је у понедељак у Бечу разговарао са Куртијем о тренутној ситуацији и напретку дијалога који помаже ЕУ.
- Имали смо детаљан разговор о стању и даљим корацима у дијалогу коме посредује ЕУ - написао је Лајчак на свом Твитер налогу.
Министри ЕУ позвали су прошле недеље Београд и Приштину на "конструктиван ангажман" и постизање "позитивних резултата" уз инсистирање на "примени још неиспуњених обавеза из дијалога".
Шеф дипломатије ЕУ Жозеп Борељ том приликом је позвао Вучића и Куртија на "састанак на високом политичком нивоу пре краја године".
БОНУС ВИДЕО: ВУЧИЋ НА ОТВАРАЊУ ГАЛЕРИЈЕ БЕОГРАД: Престоница Србије постаје главни град региона
Препоручујемо
"ПОСЛЕДЊИ ПОЗДРАВ ДРАГОЈ МЕРИМИ": Вучић се читуљом опростио од покојне певачице
23. 11. 2021. у 10:28
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (7)