ДАРКО ТАНАСКОВИЋ: Значајан успех српске дипломатије

Novosti online

26. 11. 2021. у 20:24

ИЗБОР сталне представнице Србије при Унеску Тамаре Растовац-Сиамашвили за председавајућу Извршног савета те организације велики је и значајан успех наше спољне политике и дипломатије, каже бивши амбасадор Србије у Унеско Дарко Танасковић.

ДАРКО ТАНАСКОВИЋ: Значајан успех српске дипломатије

Фото Д. Дозет

- С обзиром на то да смо ми у Србији стицајем околности принуђени да сва збивања у Унеску првенствено посматрамо кроз призму проблема тзв. ‘Косова’ и настојања Приштине да се домогне чланства у овој организацији, уверен сам да избор сталне представнице Србије на место председавајућег ИС неће обрадовати оне који се залажу за остварење тога циља - рекао је Танасковић. 

Танасковић је оценио да је избор Растовац-Сиамашвили поуздан и убедљив показатељ чврсте и уважене позиције Србије у специјализованој агенцији УН за образовање, науку и културу, као и успешног деловања Сталне делегације Србије у Паризу, на чијем је челу. 

- Приликом оцењивања вредности овог дипломатског постигнућа ваља имати на уму да је до њега водио сложен и врлетан пут - навео је Дарко Танасковић. 

Објаснио је да кандидата за председавајућег Извршног савета предлаже она електорална групација држава на коју је дошао ред да из својих редова има "председника владе Унеска". 

- Како је наша електорална група у сваком погледу прилично хетерогена, поверење дато нашем представнику израз је сасвим посебног угледа Србије и уважавања њене политичке уравнотежености и зрелости, на шта указује и готово плебисцитарна подршка госпођи Растовац Сиамашвили на седници Извршног савета - каже Танасковић. 

(Косово онлајн)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ЕВОЛУЦИЈА ЧУВАЊА КАПИТАЛА: Од античких кованица до савремених финансијских стратегија