ВУЧИЋ: Србија неповратно кренула у будућност, брзим, снажним корацима

Биљана Ристивојевић

29. 11. 2021. у 10:32

СРБИЈА је неповратно кренула у будућност, брзим, снажним корацима, поручио је данас председник Александар Вучић, који је присуствовао почетку радова на изградњи обилазнице око Горњег Милановца.

ВУЧИЋ: Србија неповратно кренула у будућност, брзим, снажним корацима

Фото: Инстаграм

Ова обилазница део је приступне саобраћајнице од петље Таково на ауто-путу "Милош Велики" до Горњег Милановца.

Вучић је обиласком тог градилишта започео обилазак радова на инфраструктурним пројектима у Моравичком округу и том приликом рекао да су Горњем Милановцу потребне нове инвестиције, а да ће ова обилазница и веза са ауто-путем "Милош Велики" много значити за развој овог краја и напоменуо је да је у Горњем Милановцу доста порасла плата у претходном периоду, али да је још доста испод просека.

Уговор за извођење радова на деоници дугој 30 километара, од чега је 9,4 километра само обилазница око Горњег Милановца, потписали су 12. новембра у Председништву Србије министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Томислав Момировић, представници Путева Србије и кинеске грађевинске компаније Power Construction Corporation of China (PowerChina).
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.

30. 09. 2025. у 20:58

Коментари (8)

КАКВА ИЗДАЈА! Кошаркаш Партизана потписује за Црвену звезду