ДАЧИЋ У ПОСЕТИ ЕГИПТУ: Сутра са председником Сисијем

11. 12. 2021. у 09:21

ПРЕДСЕДНИК Скупштине Србије Ивица Дачић борави у званичној посети Египту, током које ће се састати и са египатским председником Абделом Фатахом Ел Сисијем.

ДАЧИЋ У ПОСЕТИ ЕГИПТУ: Сутра са председником Сисијем

Фото Танјуг

Дачић посету започиње сусретом да председником Представничког дома Ханафијем Ел Гебалијем.


Након састанка, предвиђене су изјаве за медије Дачића и Ел Гебалија.

Председник парламента посетиће и Египатски музеј у Каиру.

Дачић ће се сутра састати са председником Египта Абделом Фатахом ел Сисијем.

Дачић у Египту борави на позив Ел Габалија, а уочи одласка истакао је да ће билатерални састанци у Каиру додатно ојачати укупне билатералне односе између две земље и пријатељске везе народа.

У разговору са египатским амбасадором у Србији Амром Алгувејлијем пре неколико дана, Дачић је рекао и да Србија посвећује велику пажњу односима са Египтом који су увек били пријатељски.

Додао је да велики простор за унапређење односа постоји у области економије, образовања, културе, информационих технологија, уз могућности за унапређење парламентарне сарадње.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМПА ПИТАЛИ ДА ЛИ ЈЕ ПУТИН ДИКТАТОР: Амерички председник изненадио одговором

ТРАМПА ПИТАЛИ ДА ЛИ ЈЕ ПУТИН ДИКТАТОР: Амерички председник изненадио одговором

НОВИНАРИ су Трампа питали хоће ли руског председника Владимира Путина означити као „диктатора“, с обзиром на то да је претходно тим речима описао украјинског председника Володимира Зеленског.

24. 02. 2025. у 19:45

Коментари (0)

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ: Откривено шта је Мађарска управо урадила за Русију