СНАЈПЕРИСТИ РАСПОРЕЂЕНИ У ТИРАНИ: Албански екстремисти праве хаос, ангажоване јаке полицијске снаге
АЛБАНСКИ екстремисти протестују вечерас због посете председника Александра Вучића Тирани у оквиру иницијативе "Отворени Балкан".
Фото: Новости
За одржавање реда и мира у Тирани је ангажовано 2.000 полицајаца, док су по крововима зграда распоређени снајперисти.
Екстремисти су скинули српске заставе које су биле окачене по граду, а потом их спаљивали.
Такође, према сазнању Новости, демонстранти су се поделити у две групе и покушаће да пресеку колону у којој се налази Вучић, а која иде од аеродрома.
Једна група ће протестовати испред зграде Владе у овом граду, а друга планира да пресече пут колони од аеродрома у којој је председник Вучић.
Према нашим изворима, организатори демонстрација су Саит Долапи, бивши организациони секретар тамошње Демократске странке и Агрон Куличај и Сали Лушај, људи од највећег поверења некадашњег председника и премијера Салија Берише.
Наши добро обавештени саговорници тврде да је Бериша лично контактирао са Рамушем Харадинајем како би на овом протесту обезбедио присуство најмање 100 особа са Косова.
Подсећамо, албански екстремисти су против председника Вучића протестовали и 2019. године, када је био у посети Тирани како би се са Едијем Рамом договорио о иницијативи "Отворени Балкан".
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
УЖАС У ТИРАНИ: Албански екстремисти пале српске заставе (ФОТО/ВИДЕО)
20. 12. 2021. у 17:02
ХИТНА ВЕСТ! Албански екстремисти покушавају да зауставе Вучића на путу од аеродрома
20. 12. 2021. у 16:36
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)