СЕЛАКОВИЋ И ГУЈОН У ЧИКАГУ: Прославили Божић са Србима (ФОТО)
МИНИСТАР спољних послова Србије Никола Селаковић прославио је данас у Чикагу Божић са Србима у овом америчком граду.
Фото: Танјуг
Селаковић и директор Управе за сарадњу са дијаспором и Србима у региону Арно Гујон, присуствовали су празничној, божићној литургији, коју је служио епископ новограчанички-срењезападноамерички Лонгин са свештенством, у Саборном храму Васкрсења господњег.
Саборни храм је одисао празничном атмосфером, а међу Србима владало је задовољство што је по први пут на Божић са њима у Чикагу представник матице, Србије.
У изјави Танјугу они су оценили да ће то допринети снажењу веза дијаспоре у САД и матице.
- Веома је важан Божић за нас Србе. Посебно нам значи што је са нама делегација из матице - рекла је Танјугу једна старија Српкиња.
Њен сународник, који је на литургију дошао из Милвокија, истиче да је важно јединство српског народа, као и долазак министра Селаковића у САД, док је за Гујона рекао да је "велики Србин".
Срби из Чикага поздрављају долазак шефа српске дипломатије, указујући да држава треба увек да буде са својим народом, па тако и у дијаспори.
- Ми се увек обрадујемо када долазе. Подржавамо нашу владу, која нам је од Бога благословена и која тако треба и да ради - рекао је он.
Препоручујемо
ГУЈОН ИЗЈАВИО: Србима на КиМ поред материјалне потребна и морална подршка
04. 01. 2022. у 12:56
ЗА БОЖИЋ У ЧИКАГУ: Гујон са Селаковићем ускоро у посети дијаспори у Америци
03. 01. 2022. у 23:51
СТРАТЕШКО ПАРТНЕРСТВО СРБИЈЕ И РУСИЈЕ ЈАЧА: Лавров честитао празнике Селаковићу
01. 01. 2022. у 11:43
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (1)