СКУПШТИНА ЛАЖНЕ ДРЖАВЕ ДАНАС О РЕФЕРЕНДУМУ: После провокација на прелазу Мердаре одлучују о плебисциту

Танјуг

15. 01. 2022. у 09:00

СКУПШТИНА привремених приштинских институција данас ће у 14 часова одржати седницу на којој ће расправљати о одржавању референдума о променама Устава Србије на територији покрајине.

СКУПШТИНА ЛАЖНЕ ДРЖАВЕ ДАНАС О РЕФЕРЕНДУМУ: После провокација на прелазу Мердаре одлучују о плебисциту

Фото АП

Влада привремених приштинских институција саопштила је раније да ће омогућити Србима на КиМ да се на сутрашњем референдуму о промени Устава Србије изјасне поштом или у канцеларији за везу у Приштини.

Земље Квинте и Европска унија позвали су Приштину да дозволи Србима на КиМ да гласају на референдуму, али челници привремених институција самоуправе саопштили су након јучерашњег састанка са представницима земаља Квинте у Приштини да се противе одржавању референдума.

Синоћ је на административном прелазу Мердаре између централне Србије и КиМ приведен координатор Републичке изборне Комисије Марко Јанковић, његов возач и возачи два камиона који су превозили референдумски материјал, који је требало да преузме ОЕБС.

Јанковић и возачи су ослобођени и на путу су ка Београду.

БОНУС ВИДЕО: ДРАМА НА МЕРДАРУ - Косовска полиција хапси Србе и плени материјал за референдум

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

Коментари (0)

ШЕШЕЉ ОТКРИО ЗА ТВ НОВОСТИ: Енглези послали специјалну јединицу по мене и Станишића