БРНАБИЋ ЗА СИ-ЕН-ЕН: Новак Ђоковић није антиваксер, подржао вакцинацију тенисера у Београду (ВИДЕО)

18. 01. 2022. у 19:08 >> 19:11

АНА Брнабић, премијерка Србије говорила је за Си-Ен-Ен о Новаку Ђоковићу и истакла да је разочарана због начина на који су се аустралијске власти понеле према њему.

БРНАБИЋ ЗА СИ-ЕН-ЕН: Новак Ђоковић није антиваксер, подржао вакцинацију тенисера у Београду (ВИДЕО)

Фото: Printscreen

Подсетимо, српски тенисер вероватно неће моћи да се такмичи ни на Ролан Гаросу у Паризу, јер ће вакцина бити обавезна за све учеснике.

- Добила сам уверавања да политика неће бити укључена и да ће се према Новаку односити поштено - рекла је премијерка.

Истиче да се не осећа "изданом", али да јој је важно да грађани Србије буду третирани фер и да покушава да им помогне колико год је то могуће.

На питање да ли зна зашто "Новак Ђоковић не жели да се вакцинише каже":

- Не, не знам, то је његова лична одлука.

Премијерка је додала да не сматра да је Новак антиваксер и подсетила да су приликом организације турнира у Београду тенисери имали могућност да се вакцинишу, онда када нису то могли да учине у својим земљама.

 

- Он је подржао вакцинацију људи који су желели да се вакцинишу. Не доживљавам га као антиваксера.

- Зар не живимо у демократији, зар то није питање личног избора? Поносна сам јер смо у Србији покушали да дозволимо људима да искажу своја неслагања - рекла је Брнабић на питање да ли осећа нелагоду јер је морала да "брани некога ко не жели да се вакцинише" док земља ради на повећању стопе вакцинације.

БОНУС ВИДЕО - Српска фабрика вакцина

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из Чавоглава - поред њега и Пленковић и први човек Загреба

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба

ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.

14. 02. 2026. у 14:35

Коментари (1)

ПЛАНЕТА У ШОКУ: Одушевио Новака Ђоковића, па у финалу доживео што нико жив није очекивао, победио га дечко који је вежбао у ТРЖНОМ ЦЕНТРУ!