ПРАВИЛО ЖРЕБА ОСТАЈЕ: Утврђивање редоследа кандидата на листи за председника Србије неће се мењати
ПРАВИЛО да се редослед кандидата на листи за председника Србије одређује жребом највероватније ће остати у Закону о председнику Србије, о којем се тренутно расправља у парламенту.

Фото: Профимедиа/Илустрација
Иако је у предлогу, који се налази у скупштинској процедури, предвиђено да се он укине и да се редослед на листи одређује на основу редоследа проглашења изборних листа, што је правило које важи за парламентарне и локалне изборе, број који ће који кандидат имати ће се, ипак, извлачити из бубња. Амандман да жреб остане, како сазнају "Новости" поднео је опозициони, самостални посланик Владан Глишић, а према нашим информацијама Влада ће се позитивно изјаснити о њему, а и посланици ће га усвојити. Могуће је да исте амандман поднесе и неко из власти.
Иначе, председник Александар Вучић рекао је пре неколико дана да је прихватио предлог европарламентараца који су учествовали у међустраначком дијалогу да жреб остане.
- Раније је био жреб. И они су били сигурни да ми то никад нећемо прихватити. Зашто бисмо прихватили жреб кад ће наш кандидат свакако бити под редним бројем један, јер ћемо први прикупити потписе несумњиво брже него сви остали заједно. Ми смо то прихватили, јер зашто потцењујете људе, да не умеју да препознају бројеве, да не умеју да препознају имена? Ви стварно мислите да су људи глупи? Та врста потцењивања људи је ужасна. Да, пристао сам да идемо на жреб. И опет могу да будем и шести и пети и четврти и седми или неки други наш кандидат који ће можда бити срећнији од мене, како год окренете не видим да је то важно - рекао је Вучић.
Препоручујемо

ГОРАН ИЗ МАРИНКОВЕ БАРЕ: Како је фашистичка матрица са напредњака проширена и на Роме
02. 02. 2022. у 09:24

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО - КРАХ БРАКА АНЕ ИВАНОВИЋ И БАСТИЈАНА: Швајнштајгер скинуо бурму (ФОТО)
АКО се уопште и сумњало у развод Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера, сада дилеме више нема.
18. 04. 2025. у 07:51
Коментари (0)