ОПТУЖБАМА И ЛАЖИМА ПЛАШЕ СРБЕ: Шта је позадина 80 пријава за наводне ратне злочине у Ђаковици

Драгана ЗЕЧЕВИЋ

15. 02. 2022. у 09:24

АЛБАНСКО Удружење "Ђаковица 88-89", које је до сада поднело око 3.500 кривичних пријава против расељених Срба са подручја Ђаковице и Ораховца, крајем протекле седмице полицији и одељењу за истраживање ратних злочина у овом граду поднело је још 80 кривичних пријава због наводних српских злочина над Албанцима.

ОПТУЖБАМА И ЛАЖИМА ПЛАШЕ СРБЕ: Шта је позадина 80 пријава за наводне ратне злочине у Ђаковици

Илустрација

Како преносе медији на албанском језику, пријаве се односе углавном на злочине у ђаковачкој и ораховачкој општини, а како наводи председница овог удружења Шкендије Хода, реч је о "убиствима, мучењу и материјалној штети причињеној током рата".

- Није то за нас ништа ново. Јер, Албанци из Ђаковице увек уочи значајних датума или најава да ћемо посетити наша гробља пласирају некакве пријаве и причу о злочинима - каже Миленко Јовановић, председник Привременог органа Ђаковице.

Циљ ових навода је, како истиче, даље застрашивање расељених Срба, како би дефинитивно одустали од посета гробљима, интересовању за имовину, али и, пре свега, размишљању о повратку у свој град.

- Албанци желе да предупреде сваку могућност да неко од расељених крене путем Драгице Гашић, која се прва вратила у Ђаковицу. Она је, уз три монахиње у манастиру Успења Пресвете Богородице, једина Српкиња у граду који је бројао 8.500 Срба -појашњава Јовановић.

Пријаве албанског удружења или било кога са КиМ, расељене Србе не плаше, јер је међу њима већи број оних који планирају да се без обзира на ризик врати на своја имања у Ђаковици.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.

15. 12. 2024. у 13:55

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије немогућа мисија у квалификацијама за Светско првенство?

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?

Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.

14. 12. 2024. у 13:16

Коментари (0)

Šta treba da uradite kada antibiotici prestanu da deluju? Sprečite širenje bakterija, gljivica i virusa koji su otporni na lekove