ОБРАД КЕСИЋ: У Америци расте фрустрација због Куртија, али не желе да изврше прејак притисак на Приштину

16. 02. 2022. у 18:23

Политички аналитичар из Вашингтона Обрад Кесић оценио је да у америчкој администрацији расте фрустрација због нереалних и максималистичких захтева приштинских власти.

ОБРАД КЕСИЋ: У Америци расте фрустрација због Куртија, али не желе да изврше прејак притисак на Приштину

Фото приватна архива

Према његовим речима, у Стејт департменту и целој администрацији САД све више прихватају чињеницу да власти у Приштини немају воље за било каквим договором са Београдом.

- У Приштини иду на максималистичке циљеве, тачније на признање независности од Србије иако сви знају да је то немогуће, навео је Кесић за "Косово онлајн".

Он је указао да фрустрације у Вашингтону производи чињеница да би Американци волели да остваре неки политички успех на Балкану, али га не постижу јер премијер самопроглашеног Косова Аљбин Курти и његова влада не показују вољу да попусте.

- Због тога имамо ситуацију да Американци улазе у сукоб са Куртијем и врше притисак на њега. Претили су му санкцијама - економским, али и забраном уласка у Америку. Ипак, САД не желе да изврше прејак притисак на Приштину јер се плаше да незадовољни Албанци могу да дестабилизују југ Србије, Црну Гору, па чак и Северну Македонију", оцијенио је Кесић. 

(Косово онлајн)

БОНУС ВИДЕО: 

СРБЕ СА КОСОВА УПИСУЈУ У СПИСКОВЕ? Бобан Данчетовић описао чиме се служи полиција лажне државе

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)

БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)

ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.

12. 05. 2026. у 14:48

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (0)

ЗЕЛЕНСКИ ПРИСТАО НА СВЕ РУСКЕ УСЛОВЕ, ХТЕО ДА ИМ ДА ДОНБАС! Проговорила бивша десна рука украјинског председника - дигла се бура у Кијеву