МАТИЈА БЕЋКОВИЋ: Већ 14 година сваки дан је сваком све јасније, нити је Косово независно, нити је држава

ТАКОЗВАНА независна држава Косово нити је независна нити је држава нити постоји нити ће кад постојати сем као фатаморгана „велике Албаније“ у пустињи Балкана, изјавио је песник и академик Матија Бећковић.

МАТИЈА БЕЋКОВИЋ: Већ 14 година сваки дан је сваком све јасније, нити је Косово независно, нити је држава

Фото Ж. Кнежевић

Већ 14 година сваки дан је свакоме све јасније да нити је такозвана независна држава Косово независна, нити је држава нити постоји нити ће кад постојати сем као фатаморгана „велике Албаније“ у пустињи Балкана – рекао је Бећковић за портал „Косово онлајн“ поводом 14 година од када је у Приштини усвојена „декларација о независности Косова*“.

Одговарајући на питање како види положај Срба на Косову и Метохији, Бећковић је истакао да је о томе све рекао аустријски књижевник и нобеловц Петер Хандке када је изјавио да су Срби на Косову и Метохији најусамљенији народ у Европи.

Косовски Албанци данас су обележили 14 година од усвајања у парламенту „декларације о независности“.

Од 28 земаља чланица ЕУ, пет није признало самопроглашено Косово*. То су Шпанија, Румунија, Словачка, Кипар и Грчка, док у региону, осим Србије, самопроглашено Косово* није признала ни БиХ.

Такозвану независну државу Косово нису признале ни сталне чланице Савета безбедности УН Русија и Кина.

(Ин4с)

БОНУС ВИДЕО: 

СРБИ СА КОСОВА ГЛАСАЛИ НА РЕФЕРЕНДУМУ: Искористили своје грађанско право и поред свих провокација

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЈЕДНА УЛАЗНИЦА, ЈЕДНА ПОРУКА, МИЛИОНИ РАЗЛОГА ЗА ОСМЕХ: У првој сезони Театра хуманости донирано више од 11.000.000 динара