КУСТУРИЦА: За Америку је рат као вода за жедног човека, без њега не постоје
НАДАМ се да ће одлука Русије да призна независност Доњецке Народне Републике (ДНР) и Луганске Народне Републике (ЛНР) помоћи да се успостави мир у том региону, рекао је режисер Емир Кустурица у интервјуу листу „Известија“.

Фото Слободан Пикула
Према његовим речима, немешање Русије у догађаје у Донбасу би могло да доведе до опасних последица. Како је навео, да Москва није признала ДНР и ЛНР могло им се догодити оно што се десило у Хрватској.
Он је оптужио Сједињене Америчке Државе да финансирају политичке преврате, од којих се један, по његовом мишљењу, десио у Украјини. Додао је да војна индустрија и њен огроман утицај на економију и политику САД присиљавају Вашингтон да распламсава један рат за другим.
- Они су нас бомбардовали. Без ратова они немају индустрију, немају прогрес. Русија није бомбардовала Кијев, никога није бомбардовала. Русија је ратовала два пута са Немцима. А Англосаксонци су зарађивали на тим ратовима. За Америку је рат као вода за жедног човека. Без рата они не постоје - подвукао је режисер.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
Препоручујемо

ШТА ЈЕ ПРВИ ЗАДАТАК ДОЊЕЦКЕ РЕПУБЛИКЕ? Огласио се лидер ДНР - има два циља пред собом
23. 02. 2022. у 13:46

ПОЧЕЛА РЕГРУТАЦИЈА У УКРАЈИНИ! Хиљаде резервиста добили позиве, опција и ратно стање
23. 02. 2022. у 11:49

ПУТИН ПОВУКАО ПРАВИ ПОТЕЗ: Русија је довољно јака да заштити свој народ у Донбасу
23. 02. 2022. у 10:58

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)
ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.
23. 05. 2025. у 18:06

ХРВАТ ПОГИНУО НА ФРОНТУ У УКРАЈИНИ: Био официр француске војске, борио се у Луганску
ТОНИ Херцег, Хрват из Босне и Херцеговине и официр француске војске, погинуо је 6. маја у Луганској области у Украјини.
23. 05. 2025. у 17:00

"ТО ПИЈУ САМО ОЧАЈНИЦИ": Британски глумац срамно извређао Србе и ракију (ВИДЕО)
ГЛУМАЦ и комичар Џими Кар имао је свој, не тако светли станд-уп моменат који је обликовало елементарно незнање.
23. 05. 2025. у 11:38 >> 20:47
Коментари (6)