ВУЛИН ОШТРО ОДГОВОРИО ИНЦКУ И ШВАРЦ-ШИЛИНГУ: Србија јесте директна претња свакоме ко мисли да може да понови погром Срба
МИНИСТАР унутрашњих послова Србије Александар Вулин рекао је да је Србија дугорочна и директна претња за сваког ко мисли да може од Срба да направи избеглице, а од Србије територију, а не државу са својим ставом.

Новости
Поводом изјава приштинских званичника и бивших високих представника за БиХ Кристијана Шварц-Шилинга и Валентина Инцка да је Србија претња по регион, Вулин је рекао за ТВ "Пинк" да Србија јесте директна претња свакоме ко мисли да може да понови погром Срба са Косова и Метохије, "Олују", Јасеновац...
Вулин је оценио да ће, уколико Приштина буде примљена у НАТО, то бити директна претња Србији оружаним сукобом.
Он је, говори о захтевима Приштине да хитно буде примљена у чланство НАТО, истакао да је јасно да Приштина покушава да искористи то што се дешава на истоку Европе да би нашкодила Србији.
Према његовим речима, ако Запад жели да од самопроглашеног Косова направи чланицу НАТО, без испуњавања било којег стандарда и кршећи све повеље и споразуме, онда даје Приштини могућност да нападне Србе, провоцира Србију до граница да не може, а да не одговори.
Коментаришући изјаве бивших високих представника за БиХ Шварц-Шилинга и Инцка који су повезали догађаје у Украјини са БиХ, те навели да идеје "велике Србије" живе и представљају велику опасност, Вулин је запитао од кога је то БиХ угрожена.
"Од кога је угрожена БиХ? Од Срба који живе у и рођени су у БиХ? Сећам се наратива са почетка грађанског рата у БиХ како су Срби извршили агресију. Па како је извршио агресију онај ко је рођен у БиХ?", упитао је Вулин.
Он је рекао да се чула и идеја да БиХ постане експресно чланица ЕУ и НАТО.
"Драго ми је да постане чланица ЕУ. То значи да и Република Српска иде у ЕУ или нема Републике Српске? Шта су мислили? Како су то замислили, хоће ли милион Срба да уђе у ту ЕУ или хоће БиХ без милион Срба?", запитао је Вулин.
Подсетивши на неке представнике међународне заједнице који говоре о употребу забрањеног оружја у Украјини, Вулин је навео да у овом тренутку у Србији има више од 80 загађених мјеста од касетних бомби које је испалио НАТО током бомбардовања Србије.
Вулин је поновио да Србија остаје војно неутрална.

"МЕЂУНАРОДНЕ ГРАНИЦЕ СЕ НЕ СМЕЈУ МЕЊАТИ СИЛОМ" Лицемерна изјава европских лидера - господо, а шта је са Србијом?!
ГРУПА европских лидера поручила је данас, након самита председника САД и Русије Доналда Трампа и Владимира Путина на Аљасци, да ће наставити да подржава Украјину која, како истичу, мора да добије чврсте безбедносне гаранције и једина може да одлучује о својој територији.
16. 08. 2025. у 12:35

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци
ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.
13. 08. 2025. у 11:24

ЦИФРА - БОЛИ ГЛАВА: Колику пензију прима Берчек? Сваког месеца на рачун му лежу ДВЕ СУМЕ
МНОГИ кажу да је Александар Берчек један од највећих глумаца на овим просторима, а он је свој таленат доказивао идући из улоге у улогу, и изнова показујући чари свог глумачког умећа.
15. 08. 2025. у 13:20
Коментари (0)