ВУЧИЋ УПУТИО ПИСМО САУЧЕШЋА ЂИНПИНГУ: Вест о трагедији нас је ожалостила, наше мисли су уз кинески народ

21. 03. 2022. у 12:41

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић упутио је писмо саучешћа председнику Народне Републике Кине Си Ђинпингу поводом пада путничког авиона на југу Кине.

ВУЧИЋ УПУТИО ПИСМО САУЧЕШЋА ЂИНПИНГУ: Вест о трагедији нас је ожалостила, наше мисли су уз кинески народ

Фото: Танјуг

- Вест о трагедији нас је веома ожалостила и у овим тешким тренуцима наше мисли су уз кинески народ, за који нас веже чврсто пријатељство.

- Молим Вас да изразе саосећања пренесете породицама страдалих путника и чланова посаде. Иако сам уверен да ће руководство Кине пружити помоћ онима који су у несрећи изгубили своје најмилије, њихови пријатељи из Србије упућују им подршку да нађу снагу да се суоче са ненадокнадивим губитком - наводи се у писму саучешћа Вучића, саопштила је прес-служба председника.

БОНУС ВИДЕО - ЖЕСТОКЕ БОРБЕ У МАРИУПОЉУ: Град у пламену након што је Кијев одбио руски ултиматум

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (13)

КАД СЕ ПЛОВИ СРЦЕМ, ДРИНА ОСТАЈЕ ЧИСТА: Фондација Mozzart у великој еко-акцији на Дринској регати