АЛБАНЦИ ЖАЛЕ СВОЈУ "МЕНТОРКУ": Данас на тзв. Косову дан жалости због смрти Медлин Олбрајт

Д. З.

25. 03. 2022. у 08:42

ПРЕДСЕДНИЦА привремених косовских институција Вјоса Османи прогласила је данашњи дан даном жалости због смрти некадашње државне секретарке САД Медлин Олбрајт.

АЛБАНЦИ ЖАЛЕ СВОЈУ МЕНТОРКУ: Данас на тзв. Косову дан жалости због смрти Медлин Олбрајт

Фото: ЕПА

Претходно је у косовској Скупштини 24. марта одржана свечана седница поводом 23. годишњице од почетка НАТО бомбардовања тадашње СРЈ.

Седница је започела минутом ћутања у част Медлин Олбрајт коју су Албанци на Косову доживљавали својеврсним пријатељем, односно највећом подршком и помоћницом око самопроглашења независности, због чега бројне улице на Косову носе њено име, док је њена биста постављена у центру Приштине.

Фото: Д. Зечевић

БОНУС ВИДЕО: ЦРНА ГОРА ПАМТИ - Никшићани скупом подсетили на НАТО агресију пре 23 године

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа

ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа

МИНИСТАРСТВО пољопривреде Србије апеловало је недавно на све сточаре, ветеринаре и друге актере у сектору сточарства да предузму све неопходне мере како би спречили потенцијални унос болести слинавке и шапа у Србију и буду максимално одговорни.

08. 04. 2025. у 14:48 >> 18:42

Коментари (0)

УКРАЈИНА ЗГРОЖЕНА: Због оног што се догодило у Београду - Русија пресрећна, а Украјинци не могу да дођу себи