ГРАЂАНИ НЕ МОРАЈУ ДА БРИНУ: Вучић најавио да ће бити решено питање увоза нафте и снабдевања гасом

Танјуг

31. 03. 2022. у 20:17

ПРЕДСЕДНИК Србије Акександар Вучић рекао је вечерас поводом писања Дојче велеа да ће он (Вучић) победити на изборима, али да после Ангеле Меркел неће имати привилегован положај, да је у обостраном интересу да Србија напредује на европском путу.

ГРАЂАНИ НЕ МОРАЈУ ДА БРИНУ: Вучић најавио да ће бити решено питање увоза нафте и снабдевања гасом

Фото: Инстаграм

На питање у емисији РТС "Око" да ли ће Немацка канцелара Олафа Шолца и министарке Аналене Бербок разликовати од Меркелине и да ли ће Србија мењати политичку орјентацију после Украјине Вучић је рекао:

"Од њих зависи, али ми морамо да се руководимо својим интересима", навео је Вучић и додао да и Шолц каже да Немачка не може без руске нафте.

"Онда морају да разумеју једну малу Србију која није чланица ЕУ и коју није бомбардовала Русија него 19 других земља. Наша позиција је специфична и објаснио сам то Бербок и она ме саслушала", навео је Вучих.

На питање шта је решење да НИС не потпадне под санкције ЕУ од 15. маја, Вучић је рекао да је већ потпао, али да се тражи решење и да грађани не треба да брину.

Каже да Србија неће моћи да увози нафту ако се до 15. маја нешто не промени, а на питање да ли ће Србија откупити удео у НИС-у, додаје да се о томе разговара и да ће се наставити са разговорима.

"Људи не морају да брину, решићемо и питање увоза нафте и снабдевања гасом", поручио је Вучић.

Он је оценио да је Србија реаговала мудро и промишљено када је заузела став да не уводи санкције Русији.

БОНУС ВИДЕО: ЗА ПОБЕДУ БЕОГРАДА И СРБИЈЕ: Погледајте атмосферу са великог митинга СНС на Вождовцу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар орешника и сармата може да уништи читав НАТО у Европи

РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи

КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).

13. 05. 2026. у 12:29

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (0)

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Не може да верује шта јој је Немачка управо урадила!