СТАТУСНА КОНФЕРЕНЦИЈА У ХАГУ: Станишић и Симатовић нису имали примедбе ни коментаре на поступак

Срна

01. 04. 2022. у 17:15

СТАТУСНА конференција у случају против бивших шефова Службе државне безбедности Србије Јовице Станишића и Франка Симатовића Френкија одржана је данас у Хагу.

СТАТУСНА КОНФЕРЕНЦИЈА У ХАГУ: Станишић и Симатовић нису имали примедбе ни коментаре на поступак

Фото: AP Photo/Martijn Beekman

Према ранијој одлуци Жалбеног већа, коју је потписао председник Механизма за међународне кривичне судове Кармел Ађијус, било је планирано да статусна конференција почне у 10.30, али је она одржана касније због, како је Ађијус рекао, техничких проблема.

Ађијус је на почетку Конференције подсетио да је њена примарна сврха у фази жалбеног поступка да покрене сва питања и проблеме у вези са поступком, укључујући физичко и психичко стање Станишића и Симатовића.

Станишић је изјавио да нема притужбе на услове у притвору, здравље или на било које друго питање везано за данашњу Статусну конференцију. Његов адвокад Веј Џордаш рекао је да нема никакво ново питање да покрене када се ради о самој процедури Конференције.
Он је истакао да постоје одређени проблеми што се тиче медицинске његе која се пружа његовом клијенту, али се они третирају на прави начин.

Станишић је изјавио да је сагласан са оним што је рекао његов адвокат, те да у последњих неколико месеци нема промене што се тиче здравља, да добија прикладну терапију и има подршку управе Притворне јединице.

Симатовићев адвокат Владимир Петровић изјавио је да нема посебних проблема везаних за здравље његовог клијента, нити питања која би се данас покренула у вези са условима притвора. Симатовић није имао ништа да дода и нагласио је да је у потпуности сагласан са свим што је рекао његов адвокат.

Тужилаштво је након тога затражило од Ађијуса да се Механизам постара да тужиоци буду што раније обавештени у вези са заказивањем жалбених рочишта, јер би то помогло да се боље припреме, на шта је предсједник ММКС одговорио да ће "бити тако".

Ађијус је нагласио да тренутно не зна када ће се наставити са рочиштима. Он је након тога завршио Статусну конференцију, с обзиром на то да ниједна страна није имала више примедби нити коментара.

БОНУС ВИДЕО: "НИСУ ЗНАЛИ ШТА ИХ ЈЕ СНАШЛО!" Рудари предосетили трагедију?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно

ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се нацији из Палате Србија после четири дана узастопног блокадерског дивљања и напада на објекте, полицију и грађане. Поручио је да је питање дана када ће блокадери да отворено убијају на улици, јер им је само то преостало. Рекао је да ће се у наредним данима чинити да се држава повукла, а онда ће показати сву своју одлучност и искористити сва средства на располагању да се врати поредак и мир у земљу. Са народом и грађанима заједно, победићемо ово зло, поручио је Вучић.

17. 08. 2025. у 12:14 >> 12:44

Коментари (0)

ДАРКО МИЛИЧИЋ УЛЕТЕО НА ТЕРЕН ЗБОГ СИНА: Једва дошао себи због онога што је Лазар урадио - и он, и жена Зорана (ФОТО/ВИДЕО)