"БРАВО, ПРАВА И СУВЕРЕНА ЕВРОПО!": Косачов честитао Србији и Мађарској
ПОТПРЕДСЕДНИК Савета федерације Русије Константин Косачов оценио је да су избори у Србији и Мађарској потврдили суверенитет тих земаља.
Фото: ЕПА
Косачов је на Телеграму написао да се истинске суверене државе Европе могу набројати на прсте једне руке.
- Поред Русије, то су Белорусија, Јерменија, Турска и, што су јасно потврдили јучерашњи избори, Србија и Мађарска - написао је Косачов на Телеграму.
Према његовој оцени, на другој руци су Немачка, Француска и Италија.
Косачов сматра да је то резултат за послератну Европу деструктивне политике Сједињених Америчких Држава која се састоји, како је навео, "у "њеној суверенизацији под антируским заставама НАТО-а".
- Браво, Србијо! Браво, Мађарска! Браво, права и суверена Европо - написао је Косачов.
На председничким изборима одржаним јуче у Србији, на основу резултата са 90,71 бирачких места које је обрадила Републичка изборна комисија, тренутно највише гласова има кандидат Александар Вучић - 59,55 одсто, а на основу 91,02 одсто обрађених бирачких места тренутно највише, на парламентарним изборима, има коалиција окупљена око СНС "Заједно можемо све" - 43,45 одсто, што је око 122 посланичка места.
Премијер Мађарске Виктор Орбан прогласио је синоћ победу на јучерашњим парламентарним изборима, након што је странка Фидес, чији је лидер, освојила више од половине гласова.
БОНУС ВИДЕО:
ГРОМОГЛАСАН АПЛАУЗ ЗА ВУЧИЋА: Погледајте како су напредњаци дочекали свог лидера
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
"КАД НАРОД ГЛАСА, НАРОД ПОБЕЂУЈЕ!" Марин Ле Пен честитала Орбану (ФОТО)
03. 04. 2022. у 22:55
ГРЕНЕЛ ЧЕСТИТАО ВУЧИЋУ НА ПОБЕДИ: "Још много тога треба да урадимо заједно"
04. 04. 2022. у 08:33
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)