ЗВАНИЧНА ПОТВРДА ЕУ: Компаније са већинским руским власништвом у Србији изузете од санкција
СРБИЈА и компаније са већинским руским власништвом са територије Србије биће изузете из ЕУ санкција које се односе на увоз нафте и гаса из Русије, потврђено је Танјугу у дипломатским изворима у Бриселу.

Фото М. Анђела
У ЕУ додају да се изузеће за трговину руском нафтом и гасом сада односи како на ЕУ тако и на њене суседе, земље Западног Балкана, Европског економског простора и Швајцарску.
“Оно што је дозвољено за ЕУ, а тиче се увоза нафте и гаса, мора бити дозвољено и нашим суседима”, објашњавају у Бриселу.
Извори из Европске комисије кажу да је у питању изузеће од санкција које су се односиле на забрану увоза нафте за компаније са већинским руским власништвом које послују на територији трећих земаља, а које је требало да ступе на снагу од 15. маја.
Када су донете санкције на увоз нафте и гаса нису важиле за већински руске компаније компаније из земља чланица ЕУ.
ЕУ је данас одобрила и изузећа за допремање одређене робе руским бродовима, укључујући и енергенте, храну и лекове, преко ЕУ лука које су новим пакетом мера затворене за руска пловила.
БОНУС ВИДЕО: САНКЦИЈЕ РУСИЈИ СЕ ОБИЛЕ ШПАНЦИМА О ГЛАВУ: Народ бесан због високих цена бензина
Препоручујемо

СРБИЈА ИЗУЗЕТА ОД САНКЦИЈА: Настављамо увоз нафте прeко Јадранског коридора
08. 04. 2022. у 11:25

ТРОШКОВИ ЖИВОТА СВЕ ВЕЋИ: Незапамћен скок рачуна за енергију у Великој Британији
05. 04. 2022. у 13:53

ОЛАФ ШОЛЦ ИЗВИЖДАН ТОКОМ ГОВОРА: Немци бесни због несташица - "Губи се, лажову!" (ВИДЕО)
02. 04. 2022. у 22:24

УМРО СРПСКИ ПЕВАЧ: Прославио се у познатом такмичењу
ДАНАС је преминуо певач Бранислав Банда, чувени поштар из такмичења „Никад није касно“.
21. 05. 2025. у 16:24

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ДАЛИБОР ЈЕ НАЈВИШИ ЧОВЕК У СРБИЈИ: Стопало му дуго скоро пола метра, а ево колико је он висок (ФОТО/ВИДЕО)
НАЈВИШИ човека Србије Далибор Мицић постаје све познатије име света филма и маркетинга.
20. 05. 2025. у 13:28
Коментари (0)