СТРАНИ МЕДИЈИ ПРЕНОСЕ ВУЧИЋЕВУ ИЗЈАВУ О ЛЕТОВИМА ЗА МОСКВУ: Иза дојава о бомби стоје стране службе
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића да иза дојава о бомби на летовима Ер Србије за Москву стоје Украјина и стране службе, изазвала је пажњу страних медија.
Фото: Принтскрин/Пинк
Агенција Ројтерс пренела је да је председник Вучић синоћ рекао да иза лажних дојава о бомби стоје стране обавештајне службе две земље, међу којима је и украјинска.
Ројтерс, уз подсећање да је више од десетине авиона на лету из Београда за Москву морало бити враћено због дојаве о бомби, преноси да је председник Србије најавио да ће летови бити настављени јер Србија жели да покаже да је слободна земља и да сама доноси своје одлуке.
- Не одлучујте за нас када ћемо да отказујемо летове - пренео је Ројтерс речи председника Србије.
И немачки медији посветили су велику пажњу овој синоћњој изјави шефа српске државе, наводећи да је „Србија оптужила Украјину због ремећења ваздушног саобраћаја“.
На готово свим порталима немачких медија објављена је вест о изјави председника Србије, уз навођење да није изнео доказе за своју тврдњу и подсећање да је протеклих недеља било више дојава о бомби на летовима Ер Србије, те да је у више наврата због њих еваукисан и београдски аеродром.
Немачки медији тврде да се Србије труди да задржи добре односе са Русијом и ЕУ.
Такође се подсећа и да Србија не учествује у санкцијама западних земаља против Русије.
Препоручујемо
РЕЧИ ВЛАДИКЕ СЕРГИЈА МИ ДАЈУ СНАГУ: Председник Вучић о нападима из Хрватске
17. 04. 2022. у 22:50
ВУЧИЋ О РАЗГОВОРУ СА ЂИЛАСОМ: Председник открио да ли ће бити нових избора у Београду
17. 04. 2022. у 22:25
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (6)