СРБИЈА УВАЖАВА ТЕРИТОРИЈАЛНИ ИНТЕГРИТЕТ УКРАЈИНЕ: Никола Селаковић се састао са амбасадором Володимиром Толкачем

Танјуг

01. 06. 2022. у 17:12

Министар спољних послова Србије Никола Селаковић састао се данас са данас са новим амбасадором Украјине Володимиром Толкачем и истакао да Србија уважава територијални интегритет Украјине.

СРБИЈА УВАЖАВА ТЕРИТОРИЈАЛНИ ИНТЕГРИТЕТ УКРАЈИНЕ: Никола Селаковић се састао са амбасадором Володимиром Толкачем

Никола Селаковић, Фото П. Милошевић

Селаковић је Толкачу, којем је пожелео добродошлицу и успешан мандат у Београду, указао да је Србија изложена непринципијелном ставу дела света када је реч о једнострано проглашеној независности Косова и захвалио Украјини на поштовању територијалног интегритета Србије, саопштило је Министарство спољних послова Србије.

Шеф српске дипломатије истакао је да Србија придаје велики значај развоју укупних односа са пријатељском и традиционално блиском Украјином

- Наш интерес је да са Украјином сарађујемо у свим областима од заједничког интереса, што подразумева унапређење и ревитализацију политичког дијалога, као и успостављање ефикасније сарадње на јачању трговинско-економских односа, када то ситуација буде дозволила, навео је Селаковић.

Он је поновио да је Београд принципијелно посвећен мирном решавању спорова и изразио спремност Србије да пружи сваку врсту хуманитарне помоћи угроженом становништву и учествује у обнови градова у Украјини.

- Србија је избеглим цивилима Украјине обезбедила најбоље услове, као и права на боравишне и радне дозволе, у складу са правилима земаља ЕУ, али и на вишем нивоу, рекао је Селаковић. 

БОНУС ВИДЕО: ПОСЛЕДИЦЕ ЖЕСТОКИХ БОРБИ: Погледајте како изгледа разорени град Попаснаја


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар орешника и сармата може да уништи читав НАТО у Европи

РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи

КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).

13. 05. 2026. у 12:29

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (0)

СВЕТ СТРЕПИ ОД НОВОГ ЗАКОНА КОЈИ ЈЕ УСВОЈИЛА ДУМА: Путин има 14 дана да га одобри - заштита руског народа или империјалистичке жеље?