МИНИСТАРКА ПОПОВИЋ И ПРЕДСТАВНИЦИ ШВЕДСКЕ: О борби против организованог криминала
МИНИСТАРКА правде Маја Поповић разговарала је данас са амбасадором и специјалним изаслаником Владе Краљевине Шведске за борбу против организованог криминала Хокеном Јеврелом и амбасадорком Шведске у Србији Аником Бен Давид о активностима које Србија предузима у борби против организованог кримилала, а посебноо раду на будућем унапређењу кривичног законодавства у овој области.

Фото Н. Фифић
Поповић је рекла да Србија улаже значајне напоре да свој нормативни оквир усклади са европским стандардима и нагласила значај сарадње са Европском агенцијом за сарадњу у кривичним стварима (ЕУРОЈУСТ) и захвалила на подршци коју Шведска пружа Србији у процесу европских интеграција.
Саговорници су истакли значај међународне сарадње и хармонизације националних прописа за сузбијање организованог криминала и ефикасно реаговање правосудних органа на кривична дела у овој области.
Препоручујемо

БОРБА ПРОТИВ ОРГАНИЗОВАНОГ КРИМИНАЛА: Абазовић са директорком Европола Катрин де Бол
19. 05. 2022. у 00:05

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (1)