ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ У АМБАСАДИ ЈАПАНА: Свечани пријем поводом обележавања 140 година пријатељских односа

Новости онлине

01. 07. 2022. у 19:40

У РЕЗИДЕНЦИЈИ амбасадора Јапана у Србији Кацамута Такахика, вечерас је приређен пријем поводом обележавања 140 година успостављања пријатељских односа две земље.

ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ У АМБАСАДИ ЈАПАНА: Свечани пријем поводом обележавања 140 година пријатељских односа

Фото: В. Митрић

Пријему присуствују председник и премијер Србије, Александар Вучић и Ана Брнабић.

Амбасадор Такахико изразио је дубоко поштовање према српском народу и његовим прецима, који су дали огроман допринос у унапређењу односа са Јапаном.

Србија и Јапан су 14. јуна у Министарству спољних послова у Београду обележиле 140 година успостављања дипломатских односа између две земље, изложбом архивске грађе и издавањем поштанских маркица.

Подсећамо, председник Вучић је 28. јуна уручио Видовданска одликовања заслужним појединцима и институцијама. 

Орденом Републике Србије на ленти је за изузетне заслуге у развијању и учвршћивању мирољубиве сарадње и пријатељских односа између Србије и Јапана, одликован бивши премијер Јапана Шинзо Абе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (19)

МИ СМО УСПАВАНИ ДИВ, ДРУГО МЕСТО НА ТАБЕЛИ НИЈЕ ОПЦИЈА! Прво обраћање новог тренера Партизана од кад је стигао у клуб