ШОКАНТНА СВЕДОЧЕЊА О МУЧЕЊУ СРПСКЕ ДЕЦЕ У ЛОГОРИМА НДХ: Због овога хрватски бискупи перу мрачно лице своје цркве
СТАЛНО настојање Хрватске да се стравични усташки злочини почињени на територији НДХ релативизују како би их покрио заборав, добили су нову монструозну димензију - логори у којима је мучено, изгладњивано и побијено на хиљаде српске деце, врх католичке цркве прогласио је хуманитарним центрима!
Сведочења и фотографије преузети из књиге Драгоја Лукића "Били су само деца"
У ову бестидну акцију брисања историје страдања Срба активно су се укључили хрватски бискупи предвођени кардиналом Јосипом Бозанићем, који су изражавајући протест због проглашења страдале деце за свете мученике СПЦ писали патријарху Порфирију.
Наглашавајући неутемељеност молбе епископа горњекарловачког Герасима, који је иницирао канонизацију, бискупи у скандалозном отвореном писму тврде да су фабрике дечје смрти у Јастребарском и Сиску биле искључиво прихватилишта где су од католичких часних сестара српска деца "добијала љубав, лечење и исхрану".
Фото: Новости
Комплетан текст прочитајте у штампаном издању "Вечерњих новости" у среду 27. јула
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.
01. 04. 2026. у 22:03
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (7)