СВАКОДНЕВНО НАС МАЛТРЕТИРАЈУ И ПРОВОЦИРАЈУ: Срби из Кишнице о нападима Албанаца - Свуда постављају табле такозване ОВК (ФОТО)
ОВО није први пут да се саобраћајни знак на српском натпису прецртава.
Фото: Д. Зечевић
Последњих месец дана у Кишници постављају се табле са натписом тзв. УЧК , исписују се графити на имовини у власништву Срба који су изложени готово свакодневним вербалним нападима.
Овим речима Снежана Јовановић, председник локалног савета за безбедност у Кишници, описује ситуацИју у којој се налази тридесетак српских домаћинстава у овом насељу надомак Грачанице. Она истиче да су са провокацијама усмереним према комшијама Србима Албанци из Кишнице кренули уочи Видовдана, а да су оне потом настављене.
-Било је вербалних напада од стране млађих Албанаца који су провоцирали и мене и моје комшије док су нападима највише изложене породице Трајковић и Крстић које су у последњих месец дана више пута каменовали.П ородица Трајковић сваки напад пријављује полицији али у последње време одустаје, јер полиција не одговара на адекватан начин -истиче Јовановићева, која појашњава да те нападе полиција третира као дечју шалу, или пак да су то урадила деца која нису из Кишнице.
И док појашњава да су сви ти напади доказ да Албанци очито нису вољни да живе у миру са Србима већ да стварају константно напете међуетничке односе, председница локалног савета за безбедност у Кишници истиче да нападима доприноси изградња дечијег парка надомак српских кућа - што користе да каменују или провоцирају Србе.
Од 1999. године одавде се иселило више стотина Срба. Остало је остало 114 Срба од којих су тридесетак малолетна деца.
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (1)