ПРВИ ЗАДАТАК МАНДАТАРА - САСТАВЉАЊЕ ТИМА: Вучић данас саопштава име кандидата за будућег премијера

М. Ст.

27. 08. 2022. у 07:00

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић данас ће обелоданити име мандатара за састав нове Владе Србије. Како је саопштено из кабинета шефа државе, на основу уставних овлашћења, шеф државе ће предложити Народној скуштини кандидата за председника Владе, пошто је размотрио ставове представника изабраних изборних листа.

ПРВИ ЗАДАТАК МАНДАТАРА - САСТАВЉАЊЕ ТИМА: Вучић данас саопштава име кандидата за будућег премијера

Фото: Д. Балшић

Вучић ће тиме отклонити дилеме о потенцијалним именима, о којима се месецима лицитирало у јавности. У игри су, од свих "звучних карата" напредњака, остали актуелна премијерка Ана Брнабић, којој би ово био трећи мандат, и тренутни градоначелник Новог Сада Милош Вучевић. И председник Републике, у свом последњем обраћању, оставио је мали простор за одлуку у последњем часу - да као кандидат за премијера буде проглашен неко из странака коалиционих партнера. Међутим, већина чланова Председништва СНС изјаснила се за то да будући премијер треба да буде Брнабићева или Вучевић, које подједнако подржавају.

Фото: Танјуг/Ж.Кнежевић

 

У самом "фото-финишу" трке за премијерско место, појавили су се покушаји дискредитовања Вучевића, на шта је јуче реаговао Вучић. Он је навео да су почели напади на Вучевића чим га је похвалио за његов досадашњи рад:

- Све време постоји само једна мета. Они хоће да окончају све, па да пљачкају и краду као што су радили. Они немају никакве политике. Апсолутно никакве.

На које год име буде одлука пала, мандатару предстоји прављење "списка" играча свог будућег тима. Потом следи седница Скупштине Србије, на којој ће се расправаљати о ресорима који ће чинити нову владу, а већ је било најаве да ће на челу многих министарстава бити кадровских промене. Посланици ће, затим, водити расправу о члановима владе, као и о њеном председнику.

Према најавама председника Републике, он ће уложити напоре да помогне новој влади, да Србија привуче више инвестиција, као и да се не каска са инфраструктурним пројектима:

- Мораћемо и ми да се потрудимо да додатно оснажимо наше капацитете, и да помогнемо све што је могуће - рекао је јуче Вучић у Осечини.

- До Ваљева следеће године стиже брза саобраћајница, дефакто, то је ауто-пут. Ја нисам могао све да испуним, не својом кривицом. Због других, оних који су климали главом. Али сада ћу се директно бавити тим стварима.

ДВА МАНДАТА

ДВА узастопна мандата на премијерском месту имали су Мирко Марјановић од 1994. до 1998. и од 1998. до 2000, Војислав Коштуница од 2004. до 2007. и од 2007. до 2008. године, као и Александар Вучић од 2014. до 2016, а затим и још једном до 2017. када је изабран за председника Републике. Актуелна премијерка Ана Брнабић била је на челу владе од 2017. до 2020. године, а затим је исте године други пут постала председник Владе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача

СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача

НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.

10. 01. 2026. у 15:43

Коментари (55)

АЦА ЛУКАС: Покушали су да ме убију на Јахорини - огласила се полиција