ОГЛАСИО СЕ ВУЧИЋ: Председник упутио телеграм саучешћа поводом смрти Елизабете Друге
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић упутио је телеграм саучешћа поводом смрти Њеног Величанства краљице Елизабете II.
Фото: Принтсцреен/Пинк
- У име грађана Републике Србије и у своје име, упућујем искрено и дубоко саучешће поводом смрти краљице Елизабете II.
Њено Величанство је својом несебичном јавном службом обележило модерну историју Уједињеног краљевства и света, дајући пример како треба носити владарски ауторитет и обављати дужности и у најтежим временима. Краљица Елизабета II се са сваким изазовом суочавала мудро, ненаметљиво, али одлучно, превасходно водећи рачуна о добробити нације, чиме је стекла огромну наклоност како својих поданика, тако и бројних поштовалаца широм света. Била је ослонац својој породици и целој нацији, која јој је била привржена кроз генерације.
Њен предани однос према дужностима и бризи за нацију и државу, као и посвећеност очувању највиших моралних вредности и начела, постао је синоним за период владавине краљице Елизабете II, која је током деценија неуморно и доследно радила на томе да Уједињено Краљевство буде земља благостања за све. Без обзира на бројне изазове и тешкоће које су обележиле деценије њене суверене владавине, краљица Елизабета II је, испод спољашње крхкости, показивала снагу достојну највећих владара у историји.
Још једном изражавам дубоко саучешће породици Њеног Величанства, као и грађанима и Влади Уједињеног Краљевства, уверен да ће наставити да је памте поштујући њену владарску мудрост и патриотизам - наводи се у телеграму саучешћа председника Вучића.
Препоручујемо
НАЈДУГОВЕЧНИЈИ БРИТАНСКИ МОНАРХ: Краљица Елизабета ИИ преминула је у 96. години
08. 09. 2022. у 20:00
ПОРОДИЧНО СТАБЛО: Ево како изгледа линија наслеђивања британског престола
08. 09. 2022. у 20:00
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
ЋЕРКА ДОШЛА КОД ЧЕДЕ Видите шта је урадила Косу: "Добио је шта је тражио!" (ВИДЕО)
ЧЕДА Јовановић недавно је открио да је почео да живи са својим пријатељам Ацом Косом, а не крије да му његова подршка у животу много значи.
11. 01. 2026. у 09:32
Коментари (6)